Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 maja 2022, 14:12

autor: Patryk Michaś

Kuriozalny błąd Google Docs naprawiony; powtórzenia zawieszały aplikację

Kuriozalny błąd w Google Docs prowadził do zacinania się edytora tekstu. Szybka reakcja ze strony działu wsparcia technicznego pozwoliła uporać się z problemem.

Źródło fot. powyżej: Unsplash.

Użytkownik Google Docs podpisujący się jako Pat Needham znalazł błąd w oprogramowaniu, który doprowadzał do zacinania się edytora tekstu. Aby nastąpił przysłowiowy „crash”, wystarczyło napisać kilka takich samych wyrazów z rzędu.

Do pięciu razy sztuka

Działało to jednak tylko przy określonych frazach. Na stronie wsparcia technicznego internauci zamieścili komentarze, w których podali, po użyciu jakich wyrazów udało im się przerwać pracę programu. Dodali również, że problem pojawiał się bez względu na rodzaj używanej przeglądarki.

Wystarczyło użycie takich słów jak: oraz (ang. and), ale (ang. but), również (ang. also), w związku z tym (ang. therefore), w każdym razie (ang. anyway), kto (ang. who), dlaczego (ang. why), oprócz (ang. besides), jednakże (ang. however).

Aby doszło do wystąpienia błędu, wyrazy musiały być pięciokrotnie napisane obok siebie, wraz z kropką na końcu oraz oddzielającymi je spacjami. Następnie pojawiał się komunikat: „Nie udało się załadować pliku”.

Kuriozalny błąd Google Docs naprawiony; powtórzenia zawieszały aplikacje - ilustracja #1
Błąd wymuszający restart programu Google Docs. Źródło: wsparcie techniczne Google.

Szybka reakcja supportu

Nie trzeba było długo czekać na komentarz ze strony Google. W dniu publikacji informacji o błędzie na swojej stronie wsparcie techniczne odpowiedziało, iż jest świadome mankamentu. Następnego dnia dodało aktualizację mówiącą o tym, że problem został rozwiązany.

Tak szybka reakcja pozwala przypuszczać, iż kłopot nie był zbyt poważny dla programistów zajmujących się edytorem tekstu.

Kuriozalny błąd Google Docs naprawiony; powtórzenia zawieszały aplikacje - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.