Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 września 2021, 14:07

autor: Sodar

Kontroler Xbox One - next-genowa szybkość dzięki aktualizacji firmware

Starsze kontrolery do Xboxa One dostaną aktualizację oprogramowania, która wprowadzi kilka funkcji dostępnych do tej pory tylko dla konsol next-gen – Xbox Series X/S.

W SKRÓCIE:
  • Dzięki nowemu oprogramowaniu szybkość działania bezprzewodowych kontrolerów Xbox One zostanie znacznie podniesiona, a możliwości parowania zwiększone.

Microsoft przygotowywuje aktualizację oprogramowania dla kontrolerów Xbox One, która zapewni im kilka funkcji obecnych w sprzęcie dla konsol next-gen, takich jak Xbox Series X/S. Mowa głównie o znacznie zredukowanym opóźnieniu i poprawionej łączności. Poprawki dotyczą gamepadów bezprzewodowych z Bluetooth, Elite Series 2 i Adaptive Controllera.

Nowe oprogramowanie obsługuje tryb Bluetooth Low Energy, co umożliwi granie na komputerach PC z systemem Windows 10, iOS 15+ i urządzeniach z Androidem zgodnych z tą technologią. Funkcja DLI (Dynamic Latency Input) sprawniej przekazuje dane wejściowe kontrolera do konsoli, zapewniając bardziej dynamiczną rozgrywkę. Kontrolery będzie można łatwiej parować i przełączać pomiędzy urządzeniami.

Nowy poziom kompatybilności między platformami wymaga dostosowania właściwości funkcjonowania urządzeń z next-genami, stąd zadbano o sprawniejsze działanie bezprzewodowych kontrolerów Xbox One. Aktualizacja firmware'u jest dostępna dla użytkowników programu Xbox Insider w kanałach Alpha Skip-Ahead i Alpha już dziś, a w nadchodzących tygodniach trafi do szerszego grona odbiorców.

Kontroler Xbox One - next-genowa szybkość dzięki aktualizacji firmware - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.