Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 maja 2020, 18:04

autor: Froozyy

Kompatybilność z PS5 wkrótce wymogiem dla każdej gry tworzonej na PS4

Sony poinformowało deweloperów o tym, że nowe produkcje tworzone na PS4 będą musiały być jednocześnie kompatybilne z PS5. Również przyszłe patche oraz remastery będą musiały być w pełni zgodne z konsolą nowej generacji.

Kompatybilność z PS5 wkrótce wymogiem dla każdej gry tworzonej na PS4 - ilustracja #1
Nowe gry tworzone na PS4 będą musiały być kompatybilne z PS5.

Jak donosi Eurogamer, Sony poinformowało deweloperów, że każda produkcja na konsole PlayStation 4 przedstawiona do certyfikacji po 13 lipca tego roku musi być od razu kompatybilna z PS5 (zaznaczmy, że chodzi tutaj o dzień wysłania testowych wersji gier do Sony, a nie ich oficjalne premiery). Podobno według dokumentacji dostępnej na wewnętrznej stronie jednego z partnerów PlayStation twórcy, korzystający z dev kitu PS4, otrzymali pod koniec kwietnia opcję przetestowania swoich tytułów pod kątem zgodności z konsolą PS5, a Sony ma się kontaktować z każdym indywidualnie, aby ewentualnie pomóc w tym temacie.

W tej samej dokumentacji można znaleźć również informację o tym, że wersja gry na urządzenie nowej generacji musi oferować to samo, co wersja na PS4. Co więcej, twórcy muszą dbać o to także po premierze swojej produkcji, co oznacza, że przyszłe patche czy też remastery będą musiały być w pełni kompatybilne z PS5. Tytuły przedstawione do certyfikacji przed 13 lipca nie muszą spełniać tego wymogu, aczkolwiek Sony „mocno rekomenduje”, aby jednak tak było.

Warto zaznaczyć, że w marcu tego roku Sony zapewniało, że wsteczna kompatybilność PS5 obejmie większość gier z PS4. Nie znamy jeszcze konkretnego katalogu, aczkolwiek całkiem możliwe, że dowiemy się czegoś więcej na zapowiedzianym przez japońską firmę pokazie, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu.