Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 kwietnia 2021, 12:35

autor: Karol Laska

Karty Nvidia i procesory Intel nadal królują wśród użytkowników Steama

Steam, zgodnie z tradycją, zbadał, jak zmienił się sprzęt używany przez użytkowników platformy w marcu 2021 roku. Zaskoczeń nie ma - na szczycie nadal Nvidia i Intel.

Steam organizuje regularne ankiety, w których to sprawdza, jakim konkretnie sprzętem dysponują jego użytkownicy. Niedawno opublikowane zostały wyniki takowego badania za marzec 2021 i, jeśli mamy być szczerzy, nie są one szczególnie przełomowe, ale przynajmniej jasno określają, kto teraz rządzi na rynku.

Karty Nvidia i procesory Intel nadal królują wśród użytkowników Steama - ilustracja #1
Ankieta za marzec 2021. Źródło: Steam

Jeżeli chodzi o karty graficzne, to 75,41% użytkowników Steama korzysta ze sprzętu marki Nvidia. Mówimy tu więc o niemalże całkowitej dominacji. Na drugim miejscu plasuje się AMD z 16,18%, a podium zamyka Intel z 8,28%. Najpopularniejszą używaną kartą graficzną nadal pozostaje Nvidia GeForce GTX 1060.

Zaskoczeń nie ma również, jeżeli przyjrzymy się analizie rynkowej procesorów. Tutaj od dawien dawna bój toczą Intel z AMD, choć ten pierwszy producent przyciąga więcej konsumentów, co tylko potwierdzają badania Steama – aż 71,16% graczy używa sprzętu owej firmy. Łatwo więc policzyć, że na procesory Advanced Micro Devices zdecydowało się 28,84% ankietowanych. Wynik ten w połączeniu z powyższym wykresem pokazują, że udział AMD i tak systematycznie rośnie.

Warto również wspomnieć o najpopularniejszych aktualnie zestawach wirtualnej rzeczywistości, bo w czołówce panuje niemały ścisk. Zdecydowany prym wiodą okulary marki Oculus – Oculus Quest 2 zajmuje pierwszą pozycję z 24,25% użytkowników, a na drugim miejscu znajduje się Oculus Rift S z wynikiem 20,96%. Trzecią lokatę okupuje HTC Vive.

Jeszcze więcej ciekawych statystyk znajdziecie na Steamie.

Karty Nvidia i procesory Intel nadal królują wśród użytkowników Steama - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Strona internetowa sklepu Steam