Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 grudnia 2016, 14:18

autor: Góral

Karta grafiki Nvidia GeForce GTX 1080 Ti potwierdzona w ogłoszeniu o pracę

Firma Nvidia omyłkowo potwierdziła w ogłoszeniu o pracę będącą od kilku miesięcy tematem plotek kartę grafiki GeForce GTX 1080 Ti. Dodatkowo zdradziła plany związane z nowym programem lojalnościowym Club GeForce.

W maju bieżącego roku na rynku zadebiutowała karta grafiki Nvidia GeForce GTX 1080 – potężny i drogi układ dla wymagających graczy. „Zieloni” mają w zwyczaju wydawać jednak dopasione wersje swoich sztandarowych produktów z dopiskiem „Ti”. O GTX-ie 1080 Ti po raz pierwszy pisaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy to do sieci wyciekła prawdopodobna specyfikacja sprzętu. Dziś doczekaliśmy się swego rodzaju potwierdzenia rzeczonej karty – wspomniano o niej w ogłoszeniu o pracę. Niestety zostało ono usunięte, ale w Internecie nic nie ginie. Szczegółów nie zdradzono, zapewniając jedynie, że posiadacze GeForce’ów GTX 980 Ti będą mieć pierwszeństwo w zamówieniach przedpremierowych lub w ofercie „Step Up”, choć nie wiadomo czym ona będzie. Za to dużo więcej wiemy o nowym programie lojalnościowym Nvidii.

Nvidia GeForce GTX 1080 doczeka się następcy w postaci GeForce’a GTX 1080 Ti. - Nvidia GeForce GTX 1080 Ti potwierdzone w ogłoszeniu o pracę - wiadomość - 2016-12-20
Nvidia GeForce GTX 1080 doczeka się następcy w postaci GeForce’a GTX 1080 Ti.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że GeForce GTX 1080 Ti posiadać ma 3328 rdzeni CUDA i oraz 12 GB pamięci VRAM DDR5. Przepustowość pamięci wyniesie 384 GB/s, a taktowanie 1503 MHz i 1623 MHz w trybie Boost.

Club GeForce oraz płatny Club GeForce Elite (10 dolarów miesięcznie), to nowe inicjatywy firmy. W pierwszym przypadku klubowicze otrzymają jedną darmową grę niezależną w ciągu roku, skin albo przedmiot w tytułach AAA (wysokobudżetowe produkcje), wcześniejszy dostęp do beta testów niektórych projektów, cotygodniowe rozdawanie kodów na gry AAA i walutę do wykorzystania w wybranych produkcjach, konkursy z nagrodami (klawiatury itd.) czy też bilety na rozmaite branżowe wydarzenia, np. Blizzcon. Ponadto osoby zgłaszające błędy, które następnie zostaną potwierdzone, będą mogły liczyć na darmowe gry, podobnie jak użytkownicy aktywnie udzielający się na forum GeForce.

Z kolei jeżeli zdecydujecie się opłacać abonament, będziecie otrzymywać cztery gry ze sklepu firmy, wymieniane co kwartał, ekskluzywne skiny i przedmioty w wybranych tytułach oraz subskrypcję GeForce PC w chmurze. O ile oczywiście to wszystko znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości.