Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 października 2020, 14:22

autor: Aquma

iPhone 12 prawdopodobnie nie obsłuży 5G w trybie Dual SIM

Przeciek, który pojawił się na forum Reddit, sugeruje, że smartfony iPhone 12 nie będą obsługiwały standardu łączności 5G w czasie korzystania z trybu Dual SIM.

Wygląda na to, że telefony z serii iPhone 12 nie będą w stanie obsłużyć sieci 5G w czasie korzystania z trybu Dual SIM. Posiadacz smartfona będzie wówczas ograniczony do standardu 4G LTE, chyba że zdecyduje się na używanie tylko wirtualnej karty eSIM. Źródłem doniesień przeciek z FAQ na stronie Apple Sales Web (opublikowany na forum Reddit).

iPhone 12 prawdopodobnie nie obsłuży 5G w trybie Dual SIM - ilustracja #1
Przeciek opublikowany na forum Reddit.

Czy 5G działa z Dual SIM?

W czasie używania dwóch linii w trybie Dual SIM, dane 5G nie są wspierane na żadnej z nich i urządzenie wraca do standardu 4G LTE. Jeśli klient używa tylko eSIM i ma plan abonamentowy oraz dostawcę usługi wspierającego 5G, będzie miał dostęp do 5G.

Redaktorzy serwisu GSMArena sugerują (powołując się na anonimowe spekulacje), że przed końcem roku Apple może rozwiązać ten problem dzięki aktualizacji systemu. Jednak na razie nie ma pewności ani czy omawiany przeciek zawiera prawdziwe informacje, ani czy jest to coś, co może zostać naprawione w łatce oprogramowania. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne stanowisko giganta z Cupertino.

  1. Apple – strona oficjalna