Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 kwietnia 2022, 12:49

Intel opuszcza Rosję, firma nie ugięła się pod groźbami

Intel podjął decyzję o wstrzymaniu współpracy z Rosją. Firma jednak nie ugięła się pod rosyjskimi groźbami i dołączyła do globalnego bojkotu militarnej napaści na Ukrainę.

Fot. powyżej: Unsplash / Alexandre Debieve

W SKRÓCIE:
  • Intel wychodzi z Rosji, dołącza do globalnego bojkotu wojny;
  • w rosyjskich oddziałach firmy pracowało 1200 pracowników.

Kolejne firmy dołączają do bojkotu Rosji, prowadzącej militarną napaść na Ukrainę. Z rosyjskiego rynku wycofało się już wiele podmiotów technologicznych, takich jak AMD i TSMC. Teraz dołącza do nich także Intel – firma ogłosiła we wtorek, że zawiesza wszelką działalność biznesową w Rosji.

Firma Intel przyłącza się do społeczności globalnej, potępiając wojnę Rosji przeciwko Ukrainie i wzywając do szybkiego powrotu do pokoju. Ze skutkiem natychmiastowym zawiesiliśmy wszystkie operacje biznesowe w Rosji.

– Intel

Intel już wcześniej ograniczył współpracę, zawieszając dostawy do klientów w tym kraju. Jednak z ostateczną decyzją firma wstrzymywała się aż do tej chwili, prawdopodobnie przez groźby działań odwetowych ze strony rosyjskiej inspekcji pracy – obejmujących nawet nacjonalizację majątku, jeśli Intel zdecyduje się opuścić rynek.

Producent procesorów zatrudniał w Rosji 1200 pracowników. Wraz ze wstrzymaniem działalności ich dalszy los stoi pod znakiem zapytania. Jeśli zechcą opuścić kraj, mogą spotkać ich nieprzyjemności, jak informuje serwis TechCrunch. Jednak Intel zapewnia o chęci udzielenia im pomocy:

Pracujemy nad tym, aby wesprzeć wszystkich naszych pracowników w tej trudnej sytuacji, w tym 1200 pracowników w Rosji.

Ponieważ inne firmy z branży elektronicznej już wycofały się z Rosji, kraj ten stoi przed widmem poważnego kryzysu technologicznego. Rosyjska komisja komunikacji i IT pod koniec marca ostrzegała o możliwych przerwach w działaniu infrastruktury sieciowej. Powodem tego miały być braki w zaopatrzeniu sprzętu sieciowego i części zamiennych.

Oferty procesorów firmy Intel w serwisie Allegro

Intel opuszcza Rosję, firma nie ugięła się pod groźbami - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.