Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 listopada 2022, 13:45

Henry Cavill nie kupił RTX 4090; tłumaczy dlaczego

GeForce RTX 4090 szturmem zdobył miano najwydajniejszej karty graficznej na rynku. Nic więc dziwnego, że układ ten stał się obiektem pożądania. Henry Cavill woli jednak poczekać z zakupem.

Źródło fot. Instagram / Henry Cavill
i

Nie od dziś wiadomo, że Henry Cavill jest miłośnikiem gier. Sam w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że uwielbia grać w Total War: Warhammer 3. Jego nagranie ze składania peceta swego czasu było hitem Instagrama.

Karty graficzne Nvidii kupisz tutaj

Jak u każdego gracza pecetowego, tak i u niego przyszła kolej na modernizację zestawu. Wydawać by się mogło, że premiera GeForce’a RTX 4090 to idealny pretekst do takiego działania. Odtwórca roli Geralta z Rivii oraz Supermana przyznał jednak, że poczeka ze zmianą karty graficznej (via Digital Trends).

Czekam na premierę kart od AMD, aby zobaczyć, jak prezentują się w porównaniu z Nvidią RTX 4090. Wszystko zależy od specyfikacji.

Można się spodziewać, że Henry Cavill podejmie decyzję dotyczącą nowej karty graficznej już niedługo. AMD ma bowiem zaprezentować nową serię Radeonów, które – biorąc pod uwagę ostatnie raporty związane z przepalającą się wtyczką zasilania do RTX-ów 4090 – mogą znaleźć szerokie grono zainteresowanych.

Jeśli chodzi o resztę peceta Cavila, to wymiany może doczekać się również procesor. Odtwórca roli Geralta z Rivii powiedział, że raczej zostanie przy rozwiązaniach od AMD, jednak nic nie jest jeszcze pewne. Dużo zależy od kosztu samego upgrade’u, bowiem jak wiadomo, najnowsze Ryzeny z serii 7000 wymagają wymiany większej liczby podzespołów.

Cavill przyznał, że zasmuciła go konieczność wymiany płyty głównej w przypadku nowych procesorów bazujących na gnieździe AM5. W związku z tym nie są one już tak opłacalną opcją, jak poprzednicy.

Oczekiwanie na odpowiedź ze strony AMD wydaje się bardzo rozsądnym ruchem – w końcu nie wiadomo, co zaprezentują „czerwoni”. Wydaje się jednak, że Henry Cavill już poczynił pewne kroki, zmierzające do kupna bardziej zasobożernego sprzętu. Ma mu w tym pomóc 1600 W zasilacz, którym chwali się w wywiadzie dla Digital Trends.

Henry Cavill nie kupił RTX 4090; tłumaczy dlaczego - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej