Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2020, 12:54

autor: Aquma

Gracze czekają na PS5 i nowego Xboksa. Spadek sprzedaży starych konsol

Grupa NPD odnotowała znaczący spadek zainteresowania konsolami obecnej generacji – PlayStation 4 i Xboksa One. Sprzedaż spadła mocniej niż spodziewały się koncerny Sony i Microsoft.

PS5 i XSX odwracają uwagę graczy od konsol obecnej generacji. - Gracze czekają na PS5 i nowego Xboksa. Spadek sprzedaży starych konsol - wiadomość - 2020-02-17
PS5 i XSX odwracają uwagę graczy od konsol obecnej generacji.

W SKRÓCIE:

  1. w styczniu sprzedaż sprzętu do grania w USA spadła o 35% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku;
  2. klienci tracą zainteresowanie PS4 i Xboksem One, ale nadal chętnie sięgają po Switcha;
  3. przyczyną jest oczekiwanie na PS5 i XSX.

Daniel Ahmad – analityk firmy Nico Investors – poinformował na Twitterze, że Sony i Microsoft odnotowały niższe od zakładanego zainteresowanie konsolami obecnej generacji. Zgodnie z przedstawionymi przez eksperta danymi NPD Group, sprzedaż sprzętu do grania spadła o 35% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Przyczyną są – oczywiście – PlayStation 5 i Xbox Series X. Co więcej, w styczniu 2020 r. klienci wydali na szeroko rozumiane granie o 26% mniej pieniędzy niż rok wcześniej. Informacje dotyczą rynku amerykańskiego.

Nie ma niczego dziwnego w tym, że klienci zainteresowani zakupem sprzętu do grania decydują się na odwleczenie tego kroku w czasie – to jasne, że lepiej zainwestować od razu w sprzęt nowej generacji, szczególnie że konsole zarówno Sony, jak i Microsoftu, będą wstecznie kompatybilne z obecnymi urządzeniami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ceny PS4 i Xboksa One od pewnego czasu nie uległy większym zmianom, a premiery kilku głośnych tytułów zostały ostatnio przesunięte. Daniem Ahmad odnotowuje jednak, że spadek sprzedaży jest ostrzejszy niż się spodziewano.

Co ciekawe, amerykańscy gracze nadal bardzo chętnie sięgają po Nintendo Switch, dzięki czemu hybrydowa konsola była liderem styczniowego zestawienia NPD.

  1. PlayStation – strona oficjalna
  2. Xbox – strona oficjalna
  3. Nintendo – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.