Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 października 2021, 13:40

Google najpopularniejszą frazą w wyszukiwarce Bing

Świeżo zainstalowany system Windows, otwarte okno przeglądarki Edge ze stroną Bing. Co wpisujemy? Najczęściej po prostu „Google”. To nadal niekwestionowany król wyszukiwarek.

W SKRÓCIE:
  • Wyszukiwarka Google nadal „rozdaje karty”, Bing ledwo widoczny.

Alphabet Inc. (holding skupiający podmioty Google) odwołuje się od decyzji Unii Europejskiej, nakładającej na Google rekordową karę za praktyki monopolistyczne. Gigant z Menlo Park miał zapłacić 4,34 miliarda euro za forsowanie swojej wyszukiwarki na mobilnym systemie Android. Google twierdzi jednak, że te zarzuty są bezpodstawne a użytkownicy sami wybierają Google.

Przedstawiliśmy dowody wskazujące, że najczęstszym zapytaniem w wyszukiwarce Bing jest zdecydowanie „Google”.

W tych słowach prawnik firmy pragnie przekazać, że ludzie wybierają tę wyszukiwarkę z własnej i nieprzymuszonej woli. Faktycznie, wystarczy nieco zbadać temat w Internecie, by przekonać się, że większość osób używa Binga tylko po to, by znaleźć Google.

Google najpopularniejszą frazą w wyszukiwarce Bing - ilustracja #1
Najczęściej wpisywane słowa w wyszukiwarce Bing. Źródło: Statista

Pozycja wyszukiwarki Microsoftu nie jest najlepsza – według danych ogólnoświatowych z lipca 2021 roku jej użycie na komputerach wynosi zaledwie 5,56%. Gorzej „stoi” Yahoo z 2,71% i Baidu – 0,51% (ktoś z tego korzysta poza Chinami?). W Polsce Bing nie ma nawet dwóch procent rynku (1,95%).

Mimo że Microsoft stale pracuje nad swoją wyszukiwarką i przeglądarką, nadal nie potrafią one osiągnąć sukcesu. Większość z nas na świeżo zainstalowanym Windowsie instaluje Chrome (65,13%), a tylko niewielka część (3,76%) pozostaje przy Edge. Być może to tylko kwestia przyzwyczajeń, lub też jakości (wystarczy poszukać memów dotyczących Internet Explorera). Choć trzeba uczciwie przyznać, że nowa wersja przeglądarki MS, oparta na Chromium, funkcjonalnością nie ustępuje najlepszym.

Google najpopularniejszą frazą w wyszukiwarce Bing - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.