Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 czerwca 2013, 11:35

autor: Hed

Google i Apple pracują nad własnymi konsolami – twierdzi The Wall Street Journal

Google tworzy konsolę i inne nowe urządzenia na systemie Android - twierdzi jeden z zagranicznych serwisów. Produkt dedykowany grom wideo ma być odpowiedzią na sprzęt, który podobno szykuje konkurencyjny Apple.

Czy Ouya doczeka się konkurencji ze strony Google? - Google i Apple pracują nad własnymi konsolami – twierdzi The Wall Street Journal - wiadomość - 2013-06-28
Czy Ouya doczeka się konkurencji ze strony Google?
Konsola Google:
  • Firma podobno planuje konsolę napędzaną systemem Android
  • Sprzęt ma być odpowiedzią na urządzenie, jakie podobno szykuje Apple
  • Więcej informacji o produkcie być może poznamy pod koniec roku

Koncern Google pracuje nad własną konsolą oraz zegarkiem z systemem operacyjnym Android - twierdzi serwis The Wall Street Journal, powołujący się na źródła powiązane ze sprawą. W planach jest także druga wersja androidowego urządzenia do streamowania multimediów: Nexus Q. Ten kierunek miałby pozwolić Google wyjść z oprogramowaniem poza smartfony i tablety oraz stanąć w szranki z firmą Apple, która według plotek szykuje podobne produkty.

The Wall Street Journal twierdzi, że machina marketingowa poświęcona powyższym urządzeniom Google wystartuje pod koniec tego roku. W tym okresie powinien zadebiutować też co najmniej jeden z produktów. Plan wynika z chęci wykorzystania olbrzymiego sukcesu systemu Android, obecnego w wielu urządzeniach mobilnych. Jak podaje cytowany serwis, rynek gier na Androida rozwija się szybciej niż tytułów na duże konsole Microsoftu, Sony, czy Nintendo.

Szczególnie interesujące jest to, że kierunek Google jest odpowiedzią na oczekiwania odnośnie planów konkurencyjnego Apple. Pogłoski głoszą, że koncern znany z iPhone’a i iPada będzie chciał wystartować z konsolą do gier wideo, powiązaną z nowym produktem z serii Apple TV. Jeśli te informacje się potwierdzą, czeka nas kolejne, ciekawe starcie, które może wpłynąć na wygląd rynku. Niestety, w tym momencie firmy Google i Apple nie komentują domniemanych planów.

  1. Oficjalna strona firmy Google

Google i Apple pracują nad własnymi konsolami – twierdzi The Wall Street Journal - ilustracja #2Fani gier wiedzą doskonale, że pomysł zbudowania konsoli na Androidzie nie jest niczym nowym. Co więcej, takie urządzenie zadebiutowało na rynku kilka dni temu. Chodzi naturalnie o Ouyę, czyli urządzenie napędzane Androidem, którego powstanie było możliwe dzięki wsparciu społeczności Internetu na Kickstarterze. Produkt trafił już do pierwszych odbiorców i spotkał się z raczej pozytywnym przyjęciem. Recenzje wskazują jednak, że Ouya wymaga paru poprawek.