Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 lutego 2021, 12:34

GeForce RTX 3060 ma mieć premierę 25 lutego, a już trafia do kopaczy kryptowalut

Nvidia planuje premierę kart GeForce RTX 3060 12 GB w lutym, a kryptowalutowi kopacze już teraz chwalą się zakupionym sprzętem. Spodziewajmy się poważnych problemów z dostępnością.

W SKRÓCIE:
  1. Premiera kart GeForce RTX 3060 12 GB ma odbyć się 25 lutego.
  2. Kopacze kryptowalut już teraz chwalą się kupionymi modelami firmy Gigabyte.

Premiera kart graficznych GeForce RTX 3060 12 GB według przecieków odbyć ma się jeszcze w tym miesiącu. Wiele jednak wskazuje, że gracze mogą mieć poważne problemy z kupnem sprzętu w dniu premiery. Dlaczego?

Jak donosi serwis Wccftech, Nvidia planuje wystartować ze sprzedażą kart RTX 3060 12 GB 25 lutego. Sugerowaną cenę detaliczną ustalono na poziomie 329 dolarów, co powinno dać cenę na poziomie 1599 zł w przypadku najtańszych modeli, choć w sklepach ceny będą prawdopodobnie wyższe z uwagi na panującą na rynku sytuację. W przypadku lepszych kart niereferencyjnych będą one wyraźnie przekraczać kwotę sugerowaną, niezależnie od dostępności.

Istnieje jednak duże niebezpieczeństwo, że nie uda Wam się kupić żadnej karty. Już teraz, kilkanaście dni przed planowaną sprzedażą, pojawiają się informacje od kopaczy kryptowalut, którzy chwalą się na Reddicie zakupem kart Gigabyte GeForce RTX 3060 Eagle OC 12 GB, pytając o potencjalną wydajność w kopaniu. Co ciekawe, tym razem nie mamy do czynienia z obywatelem Chin, a kimś, kto kartę kupił w Europie. Według wstępnych obliczeń, układ może mieć moc przerobową na poziomie 50 MH/s.

GeForce RTX 3060 ma mieć premierę 25 lutego, a już trafia do kopaczy kryptowalut - ilustracja #1
GeForce RTX 3060 12 GB w pełni chwały. Źródło: reddit.com/user/he_never_sleeps/
  1. Nvidia - strona oficjalna
GeForce RTX 3060 ma mieć premierę 25 lutego, a już trafia do kopaczy kryptowalut - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.