Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 marca 2021, 12:14

autor: Aquma

GeForce NOW podrożał - znacznie wyższe ceny za abonament

Firma Nvidia przekazała, że platforma streamingowa GeForce NOW działa już od ponad roku. W związku z tym zdecydowano się na zastąpienie abonamentu Founders droższą subskrypcją Priority. Zmiana nie dotknie użytkowników, którzy obecnie opłacają usługę.

W SKRÓCIE:

  1. usługa GeForce NOW wkracza w drugi rok działalności;
  2. abonament Founders (25 złotych / miesiąc) został zastąpiony droższą subskrypcją Priority (49 złotych / miesiąc);
  3. cena nie zmieni się dla dotychczasowych subskrybentów;
  4. GeForce NOW zbliża się do 10 milionów aktywnych użytkowników i sprawnie się rozwija – Nvidia inwestuje w nowe centra danych i technologie poprawiające jakość obrazu i komfort gry.

Firma Nvidia poinformowała, że usługa GeForce NOW wkroczyła w drugi rok swojej działalności w pełnej wersji (wcześniej przez kilka lat można było brać udział w beta-testach). W związku z tym koncern postanowił wprowadzić spore zmiany – dostępny dotychczas abonament Founders został zastąpiony droższą subskrypcją Priority, za którą trzeba zapłacić 49 złotych miesięcznie (lub 490 złotych rocznie, gdy opłacimy 12 miesięcy z góry).

Warto przy tym odnotować, że w ramach podziękowań dla dotychczasowych użytkowników, osoby, które w dniu 17 marca miały opłacony abonament Founders, nadal będą mogły cieszyć się niższymi cenami w wysokości 25 złotych miesięcznie / 250 złotych rocznie – pod warunkiem, że nie przestaną opłacać usługi. Należy zaznaczyć, że wciąż dostępny będzie też darmowy wariant GFN, z ograniczeniami czasu gry i potencjalnymi kolejkami.

Nvidia przekazała przy okazji, że GeForce NOW ma już niemal 10 milionów aktywnych użytkowników i intensywnie się rozwija. Niedawno otworzono dwa kolejne centra danych. Planowane są także usprawnienia takie jak łączenie kont dla kluczowych gier (zostanie umożliwione w przeciągu 1-2 miesięcy) oraz wstępne ładowanie, które powinno skrócić czas wczytywania produkcji o połowę.

Ciekawie prezentuje się też najnowsza aktualizacja 2.0.28, która zadebiutuje w przeciągu tygodnia. Powinna ona poprawić komfort rozgrywki dzięki specjalnej technice adaptacyjnego synchronizowania odświeżania pomiędzy serwerem i monitorem użytkownika. Możemy się też spodziewać lepszej jakości obrazu na słabszych łączach.

  1. GeForce NOW vs Google Stadia - kto ma lepszy streaming
  2. Po co nam Google Stadia? W Polsce działa streaming GeForce NOW
  3. GeForce NOW – strona oficjalna
  4. Nvidia – strona oficjalna
GeForce NOW podrożał - znacznie wyższe ceny za abonament - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.