Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 kwietnia 2020, 10:04

autor: Laty

Facebook prezentuje nowy Messenger dla Windows i macOS, będą rozmowy wideo

Facebook wypuścił dziś aktualizację aplikacji Messenger dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Nowa wersja komunikatora ma ułatwić kontakt wideo z rodziną i przyjaciółmi oraz usprawnić pracę zdalną.

Facebook zapowiada nowy Messenger dla Windows i macOS, będą rozmowy wideo - ilustracja #1
Wprowadzenie Dark Mode to świetny krok. W końcu ma on wielu zwolenników.

Użytkownicy korzystający z Messengera na komputerach stacjonarnych oraz laptopach doczekali się aktualizacji, która dodaje kilka przydatnych funkcji i odświeża design interfejsu aplikacji. Jest ona dostępna zarówno na PC, jak i Macach. Facebook argumentuje powstanie nowej wersji komunikatora rosnącym wzrostem liczby połączeń audio i wideo. Tylko w zeszłym miesiącu firma odnotowała ponad 100% więcej rozmów.

Dziś uruchamiamy aplikację Messenger dla systemów macOS i Windows, abyście mogli czatować na komputerze i pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ludzie korzystają z technologii, aby pozostać w kontakcie z osobami, na których im zależy – napisał w oficjalnym komunikacie Stan Chudnovsky, wiceprezes Messengera.

Messenger jest popularną aplikacją, która po wprowadzeniu aktualizacji wersji desktopowej, dodającej m.in. rozmowy wideo, będzie mogła konkurować z programami takimi jak Zoom i Microsoft Teams. W dzisiejszych czasach, gdy wiele firm z dnia na dzień przerzuciło się na pracę zdalną, jest to świetna alternatywa.

Jak działa nowy Messenger?

W jednej rozmowie wideo może uczestniczyć jednocześnie 8 osób. Do czatu mogą dołączyć tylko użytkownicy, którzy znajdują się na Twojej facebookowej liście znajomych i otrzymają specjalne zaproszenie. Ponieważ jest to komunikator, którego głównym założeniem jest czat tekstowy, grupy mogą z niego korzystać i dzielić się na przykład niezbędnymi materiałami do pracy. Aplikacja współpracuje z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu osoby korzystające ze smartfonów również będą miały szansę uczestniczyć w rozmowie. Podsumowując – na komputery stacjonarne zostało przeniesione wszystko to, co znane nam jest z systemów iOS lub Android. W tym Dark Mode (ciemna wersja), GIF-y i powiadomienia (można je wyciszyć).

Aplikacja Messenger jest dostępna za darmo w sklepie Microsoft Store oraz Mac App Store. Do obsługi komunikatora na Macach wymagany jest system OS X 10.10.0 lub nowszy, a użytkownicy Windowsa będą potrzebować Windowsa 10 w wersji 10240.0 lub nowszej.