Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 maja 2021, 11:33

autor: NowaGeneracja

Elon Musk wspiera idee Rady Górnictwa Bitcoinów, by zmienić rynek BTC

Elon Musk rozmawiał z przyszłymi członkami Rady Górnictwa Bitcoinów, by ustalić nowe rozwiązania dla rynku BTC, które pomogą środowisku.

W SKRÓCIE:
  • Elon Musk wspiera plany przyszłej Rady Górnictwa Bitcoinów, w skład której wejdą dyrektorzy największych firm wydobywczych Ameryki Północnej w zakresie kryptowalut.
  • Organizacja ma promować transparentność odnośnie rodzaju i ilości wykorzystywanej energii na rynku BTC, chce wspierać używanie odnawialnych źródeł i pracować nad kolejnymi, dobrymi dla środowiska rozwiązaniami.

Dopiero co Elon Musk powiedział, że Tesla nie będzie akceptowała bitcoinów podczas transakcji, ponieważ kopanie i użytkowanie BTC ma bardzo negatywny wpływ na środowisko, zaś teraz uznał plany przyszłej Rady Górnictwa Bitcoinów (ang. Bitcoin Mining Council) za obiecujące. Dyrektorzy największych firm w Ameryce Północnej, opierających swoje usługi na kopaniu wirtualnych walut, dyskutowali o kryptowalutach w kontekście zmian klimatycznych, a następnie zgodzili się stworzyć nową organizację. Elon Musk był obecny na posiedzeniu.

Rada Górnictwa Bitcoinów ma skupiać się na wspieraniu i wprowadzaniu działań, które pozytywnie odmienią rynek BTC – już teraz rozmowy o wpływie kryptowaluty na środowisko rozgrzewają ludzi na całym świecie. Parę miesięcy temu Uniwersytet Cambridge opublikował raport, w którym stwierdzono, że osoby kopiące i zarządzające bitcoinem zużywają więcej energii niż mieszkańcy Argentyny, zaś Elon Musk udostępnił niedawno podobną analizę na swoim Twitterze.

W składzie rady znajdą się przedstawiciele takich gigantów jak: Galaxy Digital, Argo, Riot Blockchain czy Blockcap, a ich pierwszemu spotkaniu przewodniczył dyrektor generalny MicroStrategy – Michael Saylor. Organizacja chce promować transparentność wykorzystywanej na rynku BTC energii: jej ilości, a także rodzaju (nieodnawialnej lub odnawialnej). Rada Górnictwa Bitcoinów będzie opowiadać się za zużywaniem większych zasobów energii odnawialnej w procesie pozyskiwania i zarządzania bitcoinami.

Niektórzy wskazują na to, że ostatnie oświadczenia Elona Muska i zaostrzanie rygoru względem górników w Chinach przyczynia się do destabilizowania rynku kryptowalut, co w niedługim czasie może odbić się negatywnie w innych segmentach gospodarki. Wsparcie Rady Górnictwa Bitcoinów wydaje się jednak potwierdzać szczerość intencji CEO Tesli i wskazywać na to, że wydarzenia ostatnich tygodni nie były wyłącznie grą pod publikę. Czy są to działania słuszne, to już inna kwestia.

Elon Musk wspiera idee Rady Górnictwa Bitcoinów, by zmienić rynek BTC - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.