Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 marca 2021, 11:42

Elon Musk mianował się technokrólem Tesli

Elon Musk przeprowadził kolejne rewolucyjne zmiany w Tesli. Wśród stanowisk w firmie pojawił się Technokról oraz Starszy nad monetą.

W SKRÓCIE:
  • Tesla wzbogaciła się o nowe stanowiska.
  • Elon Musk to od wczoraj Technokról, a Zach Kirkhorn jest Starszym nad monetą.

W poniedziałek Tesla złożyła oficjalny wniosek do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pośród informacji zrozumiałych jedynie dla specjalistów znalazła się jedna, którą trudno przeoczyć zwykłemu odbiorcy. W amerykańskiej firmie nastąpiły bowiem przełomowe zmiany. Związane są one z nowymi stanowiskami, jakie objęli Elon Musk oraz Zach Kirkhorn. Pierwszy z nich mianował się Technokrólem (Technoking), a drugi może od dzisiaj nazywać się Starszym nad monetą (Master of Coin). Obaj zachowają również swoje wcześniejsze stanowiska, czyli CEO (dyrektor generalny) oraz CFO (dyrektor finansowy).

The Wall Street Journal poinformowało, że zmiany mogą być związane z trudniejszym okresem, jaki stoi przed Teslą. Nowi producenci elektrycznych samochodów, tacy jak chiński Nio, stają się coraz większą konkurencją dla firmy Muska. Restrukturyzacja korporacji w kierunku terminologii związanej z Siedmioma królestwami Westeros oraz muzyką techno to zdecydowany pokaz siły i dominacji na rynku.

Jeśli jednak chcemy w choć trochę poważniejszy sposób zinterpretować źródło nowych tytułów, to znaczenie mają dwa fakty. Tytuł Technokróla, jaki przyjął Elon Musk, może być związany z jego prawdziwą twórczością na tym polu. Tego samego dnia, którego opublikowane zostało pismo, znany miliarder udostępnił własny utwór. Dotyczy on Tokenów NFT i jest sprzedawany jako jeden z nich. Tytuł Starszego nad monetą szczególnie logicznie brzmi z kolei, gdy spojrzymy na jego angielski zapis. Słowo Coin w prosty sposób może odwoływać się do niedawnych inwestycji firmy w kryptowaluty. Biorąc pod uwagę pomysły Muska, równie dobrze wszystko to może być jednak jedynie wstępem do wielkiej sesji RPG, w którą zamierzają zaangażować się obaj biznesmeni.

Elon Musk mianował się technokrólem Tesli - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.