Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 października 2013, 10:35

autor: Sarge

DualShock 4 będzie kompatybilny z PC od dnia premiery PlayStation 4

Kontroler DualShock 4 będzie kompatybilny z PC już od dnia premiery PlayStation 4. Taką informację przekazał Shuhei Yoshida z firmy Sony, który zapewnił o automatycznej dostępności „podstawowych funkcji” pada na PC.

Shuhei Yoshida (prezes Sony Worldwide Studios) napisał na Twitterze, że DualShock 4 będzie kompatybilny z PC od dnia premiery PlayStation 4. To dobra informacja, choć pewne kwestie wciąż nie są do końca jasne.

Początkowo Yoshida został zapytany, czy firma Sony wypuści sterowniki, które umożliwią wykorzystanie DualShocka 4 na pececie. Prezes Sony Worldwide Studios odpowiedział, że „gałki analogowe i przyciski będą działały bardzo dobrze”. Niedługo potem dodał, że kompatybilność z PC będzie automatycznie dostępna do „podstawowych funkcji”. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, co to może dokładnie oznaczać.

DualShock 4 - DualShock 4 będzie kompatybilny z PC od dnia premiery PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-06
DualShock 4

Oprócz tego jest jeszcze jedna niewiadoma – czy gry na PC będą automatycznie rozpoznawać pada od PlayStation 4 jako DualShocka 4? Yoshida napisał, że na odpowiedź w tej kwestii będziemy musieli poczekać co najmniej do premiery konsoli. W przypadku DualShocka 3 potrzebne było oddzielne oprogramowanie, aby PC w ogóle rozpoznawał pada jako kontroler do gier.

PlayStation 4 zadebiutuje 15 listopada bieżącego roku na amerykańskim rynku i 29 listopada w Europie. Dedykowany kontroler DualShock 4 oprócz standardowych przycisków, triggerów i gałek analogowych zaoferuje także panel dotykowy. Pozostaje więc pytanie, czy również będzie on obsługiwany przez PC od dnia premiery konsoli.