Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 maja 2021, 12:48

autor: Aquma

Dogecoin wart więcej niż Activision Blizzard i Twitter

Dzięki ostatnim wzrostom kursu kapitalizacja kryptowaluty Dogecoin osiągnęła poziom blisko 87,7 mld dolarów. Oznacza to, że ma ona większą wartość rynkową od takich firm jak Nintendo, Activision Blizzard, Ford czy Twitter.

W SKRÓCIE:

  1. kapitalizacja kryptowaluty Dogecoin przekroczyła poziom 87,7 mld dol., co oznacza, że ma ona większą wartość rynkową od firm Nintendo, Activision Blizzard, Ford czy Twitter;
  2. jednym z powodów wzrostów był kolejny tweet Elona Muska.

Wedlug danych serwisu AssetDash, kurs Dogecoin wynosi obecnie 0,67 dolara (tyle trzeba zapłacić za pojedynczą wirtualną monetę), a jej kapitalizacja przekroczyła poziom 87,7 miliarda dolarów. Oznacza to, że omawiana kryptowaluta ma większą wartość rynkową m.in. od firm Nintendo, Activision Blizzard, Twitter czy Ford.

Ostatnie wzrosty zostały wywołane przez kilka czynników, takich jak dołączenie Dogecoina do platformy tradingowej eToro, a także kolejny tweet Elona Muska. Miliarder nawiązał do odcinka Saturday Night Live, który zostanie pokazany 8 maja tego roku – najprawdopodobniej zobaczymy wówczas skecz kabaretowy The Dogefather z jego udziałem.

Kryptowaluta Dogecoin narodziła się w 2013 roku jako żart internetowy (satyryczna odpowiedź na pojawienie się Bitcoina) i chyba nikt nie spodziewał się, czym stanie się osiem lat później.

  1. Dogecoin z pomocą Elona Muska i Reddita zyskuje na popularności
  2. Elon Musk chce Dogecoin na Księżycu, kurs już poszybował
Dogecoin wart więcej niż Activision Blizzard i Twitter - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.