Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 listopada 2022, 12:20

Rozmowy głosowe Discorda na Xboksach jeszcze łatwiejsze

Microsoft w nowej wersji oprogramowania znacznie upraszcza korzystanie z rozmów głosowych w Discordzie. Teraz wystarczy do tego sama konsola.

Źrodło fot. Discord / Billy Freeman / Unsplash
i

Microsoft wraz z listopadową aktualizacją oprogramowania konsol Xbox wprowadza dość istotne ulepszenie dotyczące Discorda. Od teraz gracze mogą łączyć się z kanałami głosowymi bezpośrednio z konsoli. Nie będzie już potrzebna do tego wstępna konfiguracja przy użyciu smartfona.

Jak dołączyć do rozmowy głosowej na Xbox?

W nowej wersji oprogramowania jest to dużo łatwiejsze:

Aby spróbować, otwórz przewodnik, przewiń do Parties i chats, a następnie wybierz Discord. Następnie przewiń dostępne serwery Discord i wybierz kanał głosowy. Zanim dołączysz, zobaczysz podgląd znajomych, którzy są na danym serwerze Discord i kanale głosowym. – Microsoft

Wystarczy mieć połączony profil Xbox z kontem Discord – to warunek konieczny, choć wydaje się to oczywiste. Na konsolach Xbox Series X/S jest dostępne filtrowanie szumów otoczenia. Dzięki temu rozmowa głosowa może być bardziej klarowna.

Oprócz poprawionej integracji z Discordem aktualizacja wnosi wiele innych rzeczy. Dostępna jest nowa aplikacja do przechwytywania nagrań z gier o rozszerzonych możliwościach – m.in. edycja oraz zapisywanie materiałów na zewnętrznym dysku. Można także wybrać rozdzielczość zapisu do 1080p. Poprawka to także dodane możliwości streamowania prosto z konsoli poprzez Twitch, Lightstream i Streamlabs, a także rozszerzone opcje zasilania i dostosowywania urządzenia.

Discord na innych platformach

Discord jest także obecny na konsolach PlayStation, choć nadal w dość ograniczonym zakresie. Po powiązaniu konta PSN (PlayStation Network) możemy poinformować naszych znajomych na Discordzie o właśnie rozgrywanych tytułach za pośrednictwem statusu. I to w zasadzie wszystko, rozmowy głosowe nadal są na PS4 i PS5 niedostępne. Choć sprawdzone źródła donoszą, iż wraz z początkiem roku taka funkcja zostanie dodana na platformach PlayStation.

Najlepsze oferty konsol Xbox Series X na Allegro

Rozmowy głosowe Discorda na Xboksach jeszcze łatwiejsze - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej