Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 lutego 2019, 09:49

autor: Aquma

Darmowy VPN w mobilnej przeglądarce Opera

W mobilnej edycji przeglądarki Opera pojawiła się ciekawa funkcja znana z jej „dużej”, komputerowej odmiany – darmowy VPN. Funkcja jest dostępna w wersji beta dedykowanej urządzeniom z systemem Android.

Mobilna Opera otrzymała ciekawą funkcję. - Darmowy VPN w mobilnej przeglądarce Opera - wiadomość - 2019-02-11
Mobilna Opera otrzymała ciekawą funkcję.

W SKRÓCIE:

  1. mobilna wersja przeglądarki Opera otrzymała funkcję darmowego VPN;
  2. VPN pozwala ukryć adres IP i można z niego korzystać cały czas, albo też w przypadku zakładek otwieranych w trybie prywatnym.

W mobilnej wersji przeglądarki Opera (dedykowanej urządzeniom opartym na systemie Android) znalazła się ciekawa funkcja, znana z „dużego”, komputerowego wydania – wbudowany, darmowy VPN. Rozwiązanie jest dostępne w testowanej obecnie wersji beta, a celem jego wprowadzenia jest zapewnienie użytkownikom większego poziomu bezpieczeństwa (np. w czasie korzystania z publicznych sieci Wi-Fi).

Funkcję można aktywować w bardzo prosty sposób – odpowiedni przełącznik znajdziemy w ustawieniach przeglądarki. Możemy też zdecydować się na korzystanie z tego rozwiązania wyłącznie w przypadku zakładek uruchamianych w trybie prywatnym. W czasie, gdy funkcja jest aktywna, nasz adres IP jest maskowany wirtualnym odpowiednikiem – tak, jakbyśmy znajdowali się w innym miejscu (mamy ograniczoną możliwość sprecyzowania tej lokalizacji), co utrudnia odwiedzanym serwisom śledzenie naszej lokalizacji.

Zmiana ustawień lokalizacji funkcji VPN.
Zmiana ustawień lokalizacji funkcji VPN.

Warto odnotować, że VPN Opery nie gromadzi żadnych informacji (tzw. logów – dzienników aktywności) w czasie, gdy z niego korzystamy.

  1. Opera – strona oficjalna
  2. Przeglądarka Opera w wersji beta – Google Play