Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 maja 2022, 10:50

Automatyczne podkręcanie RAM-u możliwe dzięki patentowi AMD

Firma AMD złożyła patent na program, dzięki któremu możliwe będzie automatyczne podkręcanie pamięci RAM.

Źródło: AMD

Informacje na temat potencjalnej aplikacji od AMD opisano w patencie o numerze US 2022/0155982, który został złożony przez przedstawicieli „Czerwonych” w lutym 2022 roku. Czego możemy się z niego dowiedzieć?

Takie rozwiązanie na pewno zapewniłoby większy komfort pracy, oczywiście w przypadku, gdy użytkownik posiada komputer wyposażony w procesor AMD Ryzen. Z patentu wynika (via Techspot), że program byłby odpowiedzialny za przeprowadzenie testów, a następnie maksymalne podkręcenie kości pamięci bez jakiegokolwiek udziału użytkownika.

Oprogramowanie umożliwiłoby chociażby zapisywanie konfiguracji OC, dzięki czemu w łatwy sposób można by wrócić do sprawdzonych ustawień. Jego największą zaletą z pewnością byłoby sprawdzanie stabilności pamięci RAM po przeprowadzonym OC.

Będzie to więc spore ułatwienie dla „niedzielnych” użytkowników, którzy jednak pragną wycisnąć odrobinę więcej ze swojego sprzętu. Aplikacja od AMD sprawiłaby, że nie byłoby wymagane ręczne zmienianie wartości w BIOS-ie, a co za tym idzie – zmniejszonoby możliwość przypadkowego zepsucia ustawień.

Pamięci RAM kupisz tutaj

Na tę chwilę nie znamy daty premiery przygotowywanego przez AMD oprogramowania. Można się jednak spodziewać, że zbiegnie się ona w czasie z pojawieniem się na rynku platformy AM5, która obsługiwać będzie pamięci typu DDR5.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Automatyczne podkręcanie RAM-u możliwe dzięki patentowi AMD - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.