Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 lutego 2021, 16:20

autor: Bartłomiej Sagan

Laptop z 7 ekranami wygląda jak z Matrixa

W dzisiejszych czasach powstaje wiele dziwnych gadżetów. Większość z nich jest bezużyteczna, lecz można wśród nich natrafić na niekonwencjonalne i jednocześnie przydatne rozwiązania, jak laptop z... 7 ekranami.

Aurora 7 jest prototypem laptopa do zastosowań iście specjalnych. Wyposażono go w ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy procesor Intel Core i9 9900K wspomagany przez 64 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną GTX 1060. Dodatkowo użytkownik otrzymuje 4,5 TB miejsca na dane (2,5 TB w postaci SSD, pozostałe 2 TB na dysku twardym 7200 rpm) z możliwością rozbudowy do 16 TB. Cóż, specyfikacja techniczna nie powala, jednak cechą wyróżniającą ekstrawagancki laptop jest jego ekran. Dokładniej to każdy z jego 7 ekranów.

Laptop z 7 ekranami wygląda jak z Matrixa - ilustracja #1
Do pracy z laptopem będzie wymagana duża przestrzeń

Firma Expanscape stojąca za cudacznym projektem wyposażyła bowiem opisywane urządzenie w 7 monitorów (choć można się zastanawiać, czy łącznie nie ma ich aż 9). Główny wyświetlacz ma rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli i przekątną 17,3 cala. Nad nim znajduje się identyczny ekran, a dwa kolejne o zbliżonej specyfikacji umieszczono w orientacji pionowej po bokach centralnego monitora. Pozostałe trzy wyświetlacze mają tylko 7 cali i rozdzielczość FullHD. Twórcy umieścili dwa z nich na krawędziach bocznych ekranów, a ostatni znajduje się poniżej klawiatury. Wbudowane baterie pozwalają na około godzinę pracy, i to pomimo wykorzystania dodatkowego akumulatora 148 Wh do zasilenia samych wyświetlaczy.

Laptop z 7 ekranami wygląda jak z Matrixa - ilustracja #2
Na pierwszy rzut oka mobilnie nie jest

Producent twierdzi, że opracowywany przez niego laptop jest idealną stacją roboczą do monitoringu. Ponadto poinformował także, że przyszłe rewizje mogą zostać wyposażone w nowsze podzespoły. Cena nie jest znana, ale można spodziewać się, że będzie wysoka - zainteresowani mogą jednak złożyć zapytanie, a wówczas zostanie przedstawiona im oferta. Na koniec ciekawostka: nie jest to pierwszy laptop z wieloma ekranami. W 2017 roku Razer prezentował prototyp gamingowego urządzenia Valerie wyposażonego w trzy monitory.

Laptop z 7 ekranami wygląda jak z Matrixa - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.