Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 października 2020, 11:45

autor: Sodar

Apple pozbywa się konkurencji dla swoich słuchawek

Apple usuwa produkty konkurencyjnych firm ze swoich sklepów. Dotyczy to zestawów słuchawkowych i głośników Bose, Sonos i Logitech. Może być to efekt planowanego rozszerzenia oferty własnych zestawów audio.

Apple pozbywa się konkurencji dla swoich słuchawek - ilustracja #1
Zakup słuchawek Bose w sklepie Apple obecnie jest niemożliwy
W SKRÓCIE:
  • Apple usuwa z ofert słuchawki i głośniki marek Logitech, Sonos i Bose.

Ze sklepów Apple znikają oferty zestawów słuchawkowych i bezprzewodowych głośników Sonos, Bose i Logitech. I to zarówno ze sprzedaży internetowej jak i sklepów stacjonarnych. Pracownicy salonów zostali poinstruowani, aby usuwać produkty tych firm z wystaw. Zjawisko to zaobserwowali redaktorzy z serwisu Bloomberg. Firma z Cupertino zamierza wprowadzić do sprzedaży własne słuchawki nauszne i nowe głośniki. Prawdopodobnie w związku z tym uznała podobne produkty innych marek za konkurencyjne.

Apple pozbywa się konkurencji dla swoich słuchawek - ilustracja #2
Oto aktualna oferta głośników w sklepie Apple

To nie jest pierwszy przykład takich działań Apple. Podobne „strategiczne” posunięcia miały miejsce już dawniej - gdy do sprzedaży miały trafić pierwsze zegarki Apple Watch, z ofert usunięto podobne akcesoria marki FitBit. Podobny los spotkał produkty firm Bowers & Wilkins oraz Bang & Olufsen.

Obecnie do wyboru w sklepie z logiem nadgryzionego jabłuszka w kategorii słuchawek są dostępne tylko AirPods, EarPods i modele marki Beats. Z głośników został Beats Pill+ i urządzenie konferencyjne Pioneera. Nie dotyczy to polskich salonów iSpot, gdzie nadal można zakupić produkty innych marek, ponieważ to niezależny sklep, będący „tylko” autoryzowanym sprzedawcą Apple.