Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 października 2020, 12:55

autor: AlexB

Aplikacja PlayStation doczekała się zmian przed premierą PS5

Firma Sony zaprezentowała nową wersję aplikacji mobilnej PlayStation na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Oferuje ona między innymi odświeżony interfejs, naturalną integrację z PlayStation Store oraz szerokie możliwości zdalnego zarządzania konsolą PlayStation 5.

Jakiś czas temu firma Sony, w ramach przygotowań do premiery nowej generacji konsol, wypuściła nowy design PlayStation Store na PC. Na tym jednak nie koniec. Gigant z Tokio przygotował bowiem również odświeżoną wersję aplikacji mobilnej, noszącej nazwę PlayStation App. Jej prezentację w formie filmowej możecie zobaczyć poniżej.

Co oferuje nowa wersja PlayStation App? Przede wszystkim odświeżony interfejs użytkownika, który pozwala na łatwe przeglądanie, w co aktualnie grają Twoi znajomi, jakie trofea udało Ci się ostatnio zdobyć, najnowszych wieści ze świata PlayStation czy szczegółowych informacje na temat ostatnio uruchamianych gier. Odświeżona aplikacja gwarantuje również bezproblemowe wysyłanie wiadomości do innych użytkowników PlayStation Network, a także organizowanie czatów głosowych oraz imprez. Zapewne dla wielu dużym udogodnieniem będzie także pełna integracja programu z PlayStation Store. Świeże opcje pozwalają na bezproblemowe zakupy w tym sklepie i zdalne zarządzanie pobieraniem posiadanych przez nas cyfrowych wersji gier i dodatków.

Nieco więcej zabawy z PlayStation App będą mieli posiadacze PlayStation 5. Prócz wyżej wymienionych opcji otrzymają oni także możliwość zdalnego zarządzania pamięcią oraz uruchamiania gier na nadchodzącej konsoli firmy Sony.

Aplikacja PlayStation doczekała się zmian przed premierą PS5 - ilustracja #1
Podoba Wam się nowa wersja PlayStation App?

Nowe PlayStation App wymaga urządzenia mobilnego z systemem Android (w wersji 6.0 lub wyższej) bądź iOS (w wersji 12.2 lub wyższej). Niestety, jak czytamy chociażby na forum ResetEra, nie wszyscy mogą się z niej już cieszyć. Jeśli wciąż nie otrzymaliście stosownej aktualizacji, spróbujcie przeinstalować aplikację. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje Wam cierpliwe oczekiwanie.

  1. Oficjalny blog marki PlayStation
  2. PlayStation App w sklepie Google Play
  3. PlayStation App w App Store
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach