Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2020, 11:37

autor: mikos

Aplikacja Google na iOS i Androida otrzymała ciemny motyw

Gigant z Mountain View udostępnił długo wyczekiwaną opcję włączenia trybu ciemnego w swojej aplikacji Google Search.

Aplikacja Google na iOS i Androida otrzymała ciemny motyw - ilustracja #1
Google nie spieszyło się z wprowadzeniem trybu ciemnego.

Aplikacja Google Search jest preinstalowana na praktycznie każdym telefonie z systemem Android certyfikowanym przez Google oraz możliwa do pobrania ze sklepu App Store. Od teraz wspiera ona tzw. „dark mode”, czyli tryb ciemny lub nocny. Pozwala on zmienić wygląd aplikacji, na co składają się szare i czarne elementy tła. Za pośrednictwem Twittera Google poinformowało o tym fakcie społeczność oraz określiło, jakie wymagania należy spełnić, aby aplikacja otrzymała alternatywny, nowy wygląd.

Żeby cieszyć się ciemnym motywem w Google Search, należy mieć zainstalowany system Android 10 lub system iOS 12 lub nowszy (w przypadku urządzeń Apple). Można go włączyć manualnie w ustawieniach aplikacji (w przypadku iOS 12 jest to jedyna opcja), a w systemach iOS 13 oraz Android 10 zadziała on automatycznie, jeśli nasz systemowy motyw również jest ciemny.

Oczywiście kwestią indywidualną jest to, czy ktoś woli motyw jasny, czy ciemny, oraz w jakim stopniu rzeczywiście jego wybór wpływa na żywotność baterii. Niemniej jednak zawsze dobrze mieć wybór, więc cieszy fakt, że Google zdecydowało się na taki krok.