Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 lutego 2019, 21:19

AMD Radeon 7 - zatrważająco mała liczba kart dostępnych na premierę

7 lutego na rynku zadebiutuje AMD Radeon VII – karta graficzna mająca stanowić konkurencję dla modelu GeForce RTX 2080. Premierę mogą jednak przyćmić duże problemy z dostępnością układu, bowiem pojawi się on na półkach w znikomych ilościach.

AMD Radeon VII w dniu premiery trafi do nielicznych. - AMD Radeon VII: Zatrważająco mała liczba kart dostępnych na premierę - wiadomość - 2019-02-06
AMD Radeon VII w dniu premiery trafi do nielicznych.

Premiera AMD Radeon VII zbliża się wielkimi krokami. Już jutro ruszy oficjalna sprzedaż układu, który konkurować ma z najnowszymi kartami graficznymi od Nvidii – modelem GeForce RTX 2080. Okazuje się jednak, że dostępność Radeona VII w całej Europie będzie mocno ograniczona. Według doniesień Andrew "Gibbo" Gibsona – przedstawiciela sklepu Overclockers UK, liczba kart przypadających na Wielką Brytanię nie przekroczy stu egzemplarzy. Kolejne źródła donoszą natomiast, że na rynek hiszpański i francuski trafić ma zaledwie po dwadzieścia sztuk układu. Poinformowano także, że cena za kartę wynosić będzie 739 euro (ok. 3170 złotych).

Plotki o niskiej dostępności Radeona VII pojawiały się już od oficjalnej zapowiedzi na tegorocznych targach CES 2019. Przypuszczano wówczas, że wyprodukowanych zostanie zaledwie 5000 sztuk najnowszej karty graficznej Czerwonych. Pogłoski te próbowało rozwiać AMD, które w oficjalnym komunikacie zapewniło, że podaż karty zaspokoi popyt. Jak na razie, wszystko wskazuje na to, że plotki okazały się prawdziwe i zakup najnowszego układu od AMD będzie stanowił nie lada wyzwanie.

Warto postawić sobie także pytanie czy skoro na największy rynek europejski, jakim jest Wielka Brytania przypada niecałe sto egzemplarzy Radeona VII, to ile sztuk trafi do Polski? Odpowiedź na nie poznamy już za chwilę. Na ten moment jedno jest pewne – raczej nie będzie to zawrotnie duża liczba.