Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 maja 2019, 16:49

AMD Navi tańsze niż Radeon 7. Nowe Ryzeny też w trzecim kwartale

Dyrektor generalna AMD, Lisa Su, ujawniła, że podobnie jak karty AMD Navi, procesory Ryzen trzeciej generacji także zadebiutują w trzecim kwartale tego roku. Potwierdziła też, że cena nowych układów graficznych będzie stosunkowo przystępna.

Dzisiejsze informacje na temat planowanej na trzeci kwartał tego roku premiery kart graficznych z rodziny Navi to nie jedyne, co ma dla nas w zanadrzu AMD. Dyrektor generalny firmy, Lisa Su, w trakcie spotkania z inwestorami zapowiedziała, że w tym samym okresie na rynek trafią też nowe procesory Ryzen trzeciej generacji. Niestety, dokładnej daty premiery nadal nie znamy.

Karty z rodziny Radeon Navi będą dostępne w trzecim kwartale tego roku, w bardziej przystępnych cenach. - AMD Navi tańsze niż Radeon 7. Nowe Ryzeny też w trzecim kwartale - wiadomość - 2019-05-01
Karty z rodziny Radeon Navi będą dostępne w trzecim kwartale tego roku, w bardziej przystępnych cenach.

Dowiedzieliśmy się za to jeszcze czegoś na temat kart graficznych z rodziny Navi. Lisa Su potwierdziła to, co wielu przypuszczało – nowy układ będzie tańszy od Radeona VII, który obecnie kosztuje domyślnie 700 dolarów (ponad 2650 złotych), a jego dostępność jest bardzo niska. Karty z rodziny Navi mają też wprowadzić „wiele dodatkowych funkcji” - także tutaj AMD nie ujawniło szczegółów. Nie wiadomo na przykład, czy obsłużą one ray tracing, choć jest to wysoce prawdopodobne – Sony niedawno ujawniło, że układy z architekturą Navi po pewnych modyfikacjach trafią do PlayStation dziewiątej generacji, a konsola ma umożliwiać działanie tej technologii.

  1. Oficjalna strona internetowa AMD