Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 grudnia 2019, 17:54

autor: Laty

AMD Adrenalin 2020 Edition zwiększy ilość klatek u posiadaczy Radeonów

Firma AMD wypuściła niedawno nową wersję oprogramowania dla kart graficznych Radeon. Aktualizacja wnosi sporo nowych funkcji i ulepsza wydajność. Ponadto otrzymaliśmy wiele dodatków poprawiających rozgrywkę.

Trzeba przyznać, że „czerwoni” w tym roku odwalili kawał dobrej roboty. - AMD Adrenalin 2020 Edition zwiększy ilość klatek u posiadaczy Radeonów - wiadomość - 2019-12-11
Trzeba przyznać, że „czerwoni” w tym roku odwalili kawał dobrej roboty.

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition jest już dostępny do pobrania na oficjalnej stronie. To największa zmiana w oprogramowaniu, odkąd w 2015 roku AMD wycofało się ze wsparcia dla Catalyst Control Center i zastąpiło je Radeon Software. Na zakończenie tego roku AMD przygotowało dla użytkowników aż 20 nowych lub ulepszonych funkcji, a także wzrost wydajności w grach o średnio 12 procent. Sam przeprojektowany interfejs skraca czas instalacji nawet o 34 procent dzięki systemowi szybkiej konfiguracji ustawień.

Podczas instalacji mamy do wyboru preferowany profil, który dostosuje parametry sprzętowe do naszych wymagań. - AMD Adrenalin 2020 Edition zwiększy ilość klatek u posiadaczy Radeonów - wiadomość - 2019-12-11
Podczas instalacji mamy do wyboru preferowany profil, który dostosuje parametry sprzętowe do naszych wymagań.

Firma „czerwonych” zaimplementowała wiele ciekawych i użytecznych funkcji, jak chociażby Radeon Boost, który w zależności od obciążenia karty graficznej automatycznie dobiera rozdzielczość, aby zachować płynność rozgrywki. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie Integer Display Scaling, system ten ma za zadanie wygładzać grafikę w grach retro, tak aby wygląd pikseli był ostrzejszy i bardziej wyrazisty bez wpływu na wydajność.

Tak prezentuje się całkowicie przeprojektowana aplikacja. Trzeba przyznać, że naprawdę wygląda przejrzyście. - AMD Adrenalin 2020 Edition zwiększy ilość klatek u posiadaczy Radeonów - wiadomość - 2019-12-11
Tak prezentuje się całkowicie przeprojektowana aplikacja. Trzeba przyznać, że naprawdę wygląda przejrzyście.

AMD postanowiło również ulepszyć AMD Link – aplikację dostępną na Androida i niebawem na iOS-a umożliwiającą streaming gier z komputera na urządzenia mobilne. Nowy interfejs wygląda teraz klarowniej, a zwiększenie przepustowości do 50 Mb/s pozwala znacznie poprawić jakość obrazu, jednocześnie zmniejszając opóźnienia.

Nowa wersja na Androida jest już od 10 grudnia dostępna w Google Play, użytkownicy iOS będą musieli poczekać do 23 grudnia. - AMD Adrenalin 2020 Edition zwiększy ilość klatek u posiadaczy Radeonów - wiadomość - 2019-12-11
Nowa wersja na Androida jest już od 10 grudnia dostępna w Google Play, użytkownicy iOS będą musieli poczekać do 23 grudnia.

Nowy panel Centrum Gier umożliwia użytkownikom uruchamianie aplikacji z jednego miejsca niezależnie od wykorzystywanej platformy. [...] Ponadto nowa zintegrowana przeglądarka internetowa umożliwia korzystanie z poradników oraz informacji o grze bez konieczności wychodzenia z niej – możemy wyczytać w informacji prasowej dostarczonej przez AMD.

Nie zabrakło również zakładki umożliwiającej streamowanie na różnych platformach, m.in. Twitch, YouTube oraz Mixer. - AMD Adrenalin 2020 Edition zwiększy ilość klatek u posiadaczy Radeonów - wiadomość - 2019-12-11
Nie zabrakło również zakładki umożliwiającej streamowanie na różnych platformach, m.in. Twitch, YouTube oraz Mixer.

Tak wygląda lista zmian w Radeon Adrenalin 2020 Edition:

 1. Nowy interfejs (inny podczas rozgrywki i inny podczas uruchamiania go na pulpicie)
 2. Ulepszenie AMD Link (Nowy ultraszybki bitrate 50 Mb/s, kodowanie x265, natychmiastowe GIF-y)
 3. Radeon Boost (automatyczna zmiana rozdzielczości i jakości obrazu. W momencie premiery obsługuje 8 gier: Overwatch, PUBG, Borderlands 3, Shadow of the Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Destiny 2, GTA V, Call of Duty: WWII)
 4. Tuning Tab (łatwy dostęp do monitora wydajności i możliwość konfiguracji takich elementów jak napięcie czy prędkość wentylatorów)
 5. Streaming Tab (przejrzysty system umożliwiający w prosty sposób streamowanie gier)
 6. DirectML Media Filters (zmniejszone szumy oraz poprawiona jakość zdjęć i filmów)
 7. Image Sharpening (wyostrza obraz z maksymalnie 2-procentowym spadkiem wydajności)
 8. Radeon Anti-lag (zmniejsza opóźnienie wejściowe i zapewnia szybszą odpowiedź)
 9. Integer Display Scaling (Poprawia klasyczny pikselowy styl w grach retro)
 10. Status systemu (otrzymujesz m.in. powiadomienie, jeśli Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań do uruchomienia danej gry)
 11. Centrum gier (uruchamianie gier w jednym miejscu niezależnie od platformy, śledzenie statystyk, dobór ustawień)
 12. Profile użytkowników (kilka profili do wyboru: Gaming/Esports/Standard. Możliwość zmiany w każdym momencie)
 13. Instalator (zachowuje ustawienia po przeinstalowywaniu, czas instalacji szybszy o 34 procent)

Rozwiązania zastosowane przez firmę z Santa Clary wyglądają na solidnie przemyślane, szereg możliwości może przyciągnąć wielu nowych graczy, szczególnie teraz, gdy na rynku kart graficznych nie liczy się tylko produkt, ale i oprogramowanie, które będzie go obsługiwać. Aby zainstalować najnowszą wersję sterowników dla GPU AMD Radeon, wystarczy wejść na oficjalną stronę pomocy technicznej i wybrać interesujący nas produkt.

ZASTRZEŻENIE

Koszty wyjazdu na pokaz działania nowej wersji oprogramowania Adrenalin 2020 Edition w Monachium pokryła firma AMD.