Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 stycznia 2020, 12:07

autor: DM

Aktualizacja zepsuła dźwięk w słuchawkach Apple za 1250 zł

Firma Apple zaliczyła ostatnio wpadkę ze swoimi słuchawkami AirPods PRO. Po ostatniej aktualizacji wyraźnie pogorszyła się funkcja aktywnej redukcji hałasu.

Nawet produktom „PRO” zdarzają się wpadki i błędy. - Aktualizacja zepsuła dźwięk w słuchawkach Apple za 1250 zł - wiadomość - 2020-01-15
Nawet produktom „PRO” zdarzają się wpadki i błędy.

Użytkownicy najnowszych słuchawek firmy Apple, czyli kosztujących 1249 złotych AirPodsów Pro, zauważyli ostatnio wyraźne pogorszenie jakości dźwięku. Serwis rtings.com po przeprowadzeniu dokładnych testów potwierdził, że słuchawki słabiej radzą sobie teraz z aktywnym tłumieniem hałasu, zwłaszcza przy niskich dźwiękach typu szum silników na pokładzie samolotu czy samochodów na ulicy ruchliwego miasta. Minimalne pogorszenie pojawiło się też przy tonach średnich i sopranach, z kolei basy zaczęły brzmieć nieco lepiej.

Wyśmiany w memach wygląd AirPodsów kryje w sobie zaawansowane technologie. - Aktualizacja zepsuła dźwięk w słuchawkach Apple za 1250 zł - wiadomość - 2020-01-15
Wyśmiany w memach wygląd AirPodsów kryje w sobie zaawansowane technologie.

Winna okazała się grudniowa aktualizacja firmware’u o oznaczeniu 2C54, bo to właśnie po jej zaaplikowaniu pojawiają się wymienione wyżej objawy. Firma Apple zauważyła błędy w oprogramowaniu i wycofała już felerną łatkę, więc wszystkim, którzy zdążyli wgrać wadliwy firmware, pozostaje czekać na stosowną aktualizację. Słuchawki AirPods Pro zaprezentowano w październiku 2019 roku i najwięcej komentarzy wywołały nie ich funkcje czy możliwości, tylko dość pospolity wygląd.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.