Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Zombie Panic in Wonderland DX (Switch)

Zombie Panic in Wonderland DX Switch

Strzelanka należąca do podgatunku tzw. „celowniczków”, w której wcielamy się w postacie znane z różnorakich baśni i legend. Zombie Panic in Wonderland DX jest konwersją gry z konsoli Nintendo Wii. Za jej stworzenie odpowiada japoński deweloper Akaoni Studio.

Akcji | TPP | zombie | rail shooter | manga i anime | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Nintendo Switch
Okładka Zombie Panic in Wonderland DX (Switch)

producent: Akaoni Studio

wydawca: Akaoni Studio

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

25stycznia2019

25stycznia2019

Nintendo eShop

Zombie Panic in Wonderland DX jest zabawną grą akcji, w której gracze zajmują się eksterminowaniem legionów zombie. Produkcja umożliwia sterowanie kilkoma różnymi postaciami (samotnie lub w kooperacji z przyjaciółmi) i posiada charakterystyczny, mangowy styl graficzny. Tytuł stanowi konwersję gry wydanej w 2010 roku na Nintendo Wii (w późniejszych latach trafiła również na urządzenia z systemem iOS oraz przenośną konsolę Nintendo 3DS). Za opracowanie jej odpowiada japońska firma Akaoni Studio, a rolę wydawcy wziął na swoje barki koncern Nintendo.

Fabuła

Akcja Zombie Panic in Wonderland DX toczy się w tytułowym świecie Wonderland, który został opanowany przez przedziwne, żądne krwi zombie. Głównym bohaterem jest niejaki Momotaro – młody mężczyzna (znany z japońskiej baśni pod tytułem Brzoskwiniowy chłopiec), który powraca po latach do swojej wioski. W walce pomagają mu przyjaciółki pochodzące z innych historii tego typu – Dorotka (Czarnoksiężnik z krainy Oz), Alicja (Alicja w krainie czarów) oraz Królewna Śnieżka.

Mechanika

Zombie Panic in Wonderland DX należy do gatunku tzw. „celowniczków”. Akcję obserwujemy zza pleców postaci (perspektywa TPP). Rozgrywka toczy się na statycznych planszach i skupia na eksterminowaniu kolejnych fal krwiożerczych nieumarłych – nie chodzimy po lokacjach, jednak możemy poruszać się na boki w czasie walki, by unikać przedmiotów rzucanych przez przeciwników. Po ukończeniu danej sekwencji jesteśmy przenoszeni do kolejnego miejsca i walka rozpoczyna się od nowa.

Produkcja oferuje kilka odmiennych postaci, a także szeroki katalog broni do wyboru – znajdziemy w nim m.in. karabin maszynowy, miecz czy minigun. Za zabijanie przeciwników i widowiskowe niszczenie otoczenia otrzymujemy punkty – osiągane przez nas rezultaty są notowane na specjalnej tablicy.

Co ważne, tytuł firmy Akaoni Studio nie oferuje możliwości zapisywania stanu gry w trakcie misji – za każdym razem, gdy zginiemy, zmuszeni jesteśmy zaczynać dany poziom od początku.

Tryby gry

W Zombie Panic in Wonderland DX możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie single player gra oferuje kampanię fabularną, w której trafiamy do lokacji znanych z wielu popularnych baśni. Moduł kooperacyjny umożliwia wspólną zabawę (w ramach trybu Arcade) maksymalnie dwóm graczom – każdy z nich wybiera jedną z dostępnych postaci.

Kwestie techniczne

Zombie Panic in Wonderland DX posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną, wzbogaconą o dwuwymiarowe, ręcznie rysowane i animowane wizerunki postaci oraz grafiki, za pośrednictwem których przedstawiana jest fabuła. Choć projekty poziomów i efekty świetlne towarzyszące atakom raczej nikogo nie zachwycą, to mangowy styl artystyczny może się podobać. Pozytywne wrażenie robi także system fizyki – mamy tutaj częściową zniszczalność zarówno otoczenia, jak i wrogów (np. odstrzeliwanie kończyn). Sami przeciwnicy zresztą również prezentują się ciekawie – są równocześnie zabawni i groteskowi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Zombie Panic in Wonderland DX

Wymagania wiekowe Zombie Panic in Wonderland DX

12+