Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Zarvot (Switch)

Zarvot Switch

Izometryczna strzelanka z trybem zabawy wieloosobowej, w której kontrolujemy niewielkie sześciany oddające strzały potężną laserową bronią.

Akcji | widok izometryczny | elementy przygodowe | multiplayer | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Zarvot (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

18października2018

18października2018

Nintendo eShop

Zarvot to izometryczna strzelanka skupiająca się na zabawie wieloosobowej. Produkcja posiada także fabularny tryb dla pojedynczego gracza. Producentem tytułu jest niezależne studio deweloperskie Snowhydra Games. Warto dodać, że był on pierwszym poważnym projektem zespołu.

Fabuła

Zarvot posiada tryb fabularny, które nie ma żadnego bezpośredniego przełożenia na tryb multiplayer. Gracze wcielają się w niewielki sześcian poszukujący ze znajomym najbardziej odpowiedniego prezentu urodzinowego dla ich wspólnego przyjaciele. Przygoda obu bohaterów jest krótka, ale pełna uroku. Inspiracją dla autorów były gry, takie jak Thomas Was Alone.

Mechanika

Zarvot to klasyczna zręcznościowa strzelanka, w której akcja została przedstawiona w widoku izometrycznym. Gracze kontrolują kolorowe sześciany, które walczą na zamkniętych arenach używając broni laserowej oraz szybkostrzelnych pistoletów, kryjąc się za osłonami oraz unikając ataków podobnych do nich przeciwników. Co ciekawe, niektóre elementy plansz, które są częścią dziewięciu różniących się wizualnie światów, ulegają zniszczeniu, a poza przeciwnikami kontrolowanymi przez innych graczy walczymy także z komputerowym AI.

Tryby gry

Podstawowym elementem gry jest tryb zabawy wieloosobowej, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób. Rozpoczynając zabawę możemy wybrać odpowiadającą nam mapę, zasady i długość meczu. Warto dodać, że kampania fabularna skupia się na elementach przygodowych, a jej akcja rozgrywa się na unikalnych planszach, których nie znajdziemy w multiplayerze.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Zarvot korzysta z prostych modeli trójwymiarowych modeli otoczenia. Całość jest jednak wzbogacono różnymi dodatkowymi efektami graficznymi, takimi jak bloom czy symulowana głębia ostrości, które znacząco poprawiają wygląd tytułu, zwłaszcza podczas intensywnej wymiany ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Zarvot

Wymagania wiekowe Zarvot

odpowiednia dla każdego wieku