Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Yet Another Zombie Defense HD (PC)

Yet Another Zombie Defense HD

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Yet Another Zombie Defense, w której w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki graczy stawiamy czoła hordom żywych trupów.

Akcji | tower defense | zombie | widok izometryczny | elementy RPG | multiplayer | na 2 osoby | polskie | indie | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Yet Another Zombie Defense HD (PC)

data premiery gry:

25sie2017

PC

22cze2018

XONE

Yet Another Zombie Defense HD jest rozbudowaną i odświeżoną wersją Yet Another Zombie Defense, czyli wydanego w 2014 roku twin-stick shootera z elementami tower defense. Za opracowaniem tej produkcji stoją autorzy oryginału – niezależny polski zespół Awesome Games Studio.

Fabuła

Warstwa fabularna w Yet Another Zombie Defense HD stanowi jedynie tło. Produkcja przenosi nas do świata opanowanego przez żywe trupy. W trakcie zabawy staramy się jak najbardziej dać popalić zgniłym adwersarzom, nim sami zostaniemy jednymi z nich.

Mechanika

W Yet Another Zombie Defense HD akcję ukazano w widoku izometrycznym. Wcielając się w jedną z czterech postaci, eliminujemy hordy przeciwników, zdobywając doświadczenie oraz środki na zakup nowego wyposażenia. Choć każdy bohater rozpoczyna zmagania z tą samą bronią, z czasem w jego ręce trafiają kolejne narzędzia mordu pokroju strzelb, wyrzutni rakiet, miotaczy ognia czy choćby granatów. Poza tym w miarę postępów zyskujemy punkty pozwalające przyspieszyć regenerację punktów życia protagonisty, a także zwiększyć jego odporność na obrażenia, prędkość ruchu oraz zasięg podnoszenia przedmiotów.

Tryby gry

Na Yet Another Zombie Defense HD składają się trzy warianty rozgrywki. Pierwszym jest Obrona, w którym za dnia budujemy barykady i umocnienia, kupujemy broń oraz amunicję, a także ustawiamy wieżyczki strzelnicze; wszystko po to, by przetrwać nocną inwazję zombiaków. Drugi to Niekończąca się noc, gdzie koncentrujemy się wyłącznie na eliminacji przeciwników. Podczas gdy w wyżej wymienionych trybach można się bawić w pojedynkę albo w ramach kooperacji (dwuosobowej na wspólnym ekranie lub czteroosobowej przez Internet), listę zamyka moduł deathmatch, gdzie mierzymy się z trójką innych graczy.

Kwestie techniczne

Choć oprawa graficzna Yet Another Zombie Defense HD w najlepszym przypadku prezentuje się przeciętnie, w porównaniu z pierwowzorem produkcja może się pochwalić nieco wyższą jakością tekstur i poprawioną fizyką, a także niewidzianymi wcześniej animacjami oraz obecnością dodatkowych adwersarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Yet Another Zombie Defense HD

Wymagania wiekowe Yet Another Zombie Defense HD

16+

5 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

redhood23

SizzzU

Vanom

PC
XONE