Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PSV
Okładka XBlaze Lost: Memories (PSV)
OkładkaXBlaze Lost: Memories (PSV)

XBlaze Lost: Memories

Gra przygodowa typu visual novel, której akcja rozgrywa się w uniwersum bijatyki BlazBlue. Pod względem fabularnym XBlaze Lost: Memories uzupełnia wątki z XBlaze Code: Embryo.

Przygodowe | science fiction | elementy RPG | 2D | visual novel | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

XBlaze Lost: Memories Premiera

9kwi2015

PS3 PSV

XBlaze Lost: Memories na konsoli PlayStation 3 jest przygodową grą z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się w uniwersum bijatyki BlazBlue. Produkcja jest sequelem wydanej w 2013 roku gry XBlaze Code: Embryo. Za stworzenie obu tytułów odpowiada japońskie studio Arc System Works. Istniejący od 1988 roku deweloper ma na swoim koncie wiele popularnych marek, poza wspomnianym już BlazBlue na Zachodzie znany jest przede wszystkim dzięki serii Guilty Gear.

Fabuła XBlaze Lost: Memories opowiada o wydarzeniach z XBlaze Code: Embryo, pokazując ich przebieg z wielu różnych perspektyw, równocześnie wprowadzając nowe elementy fabularne oraz postacie. Nową protagonistką tytułu jest tajemnicza różowowsłosa bohaterka określana przez grę mianem „Me” (ang. Ja), która poszukuje w fantastycznym labiryncie swojej zaginionej młodszej siostry. Przewodniczką w tym dziwnym świecie jest równie enigmatyczna Nobody. Na swojej drodze Me odkrywa w skrystalizowanej formie wspomnienia należące do postaci z XBlaze Code: Embryo.

Rozgrywka w XBlaze Lost: Memories różni się dość znacząco od tego z czym mieliśmy do czynienia w Code: Embryo, które było dość standardowym visual novel. Poza scenami przygodowymi gracze kontrolują teraz bezpośrednio bohaterkę w labiryncie, który został zrealizowany w formie znanej z 8 i 16-bitowych konsolowych RPG-ów. Eksplorując kolejne korytarze odpowiadamy na zagadki Nobody oraz odkrywamy kolejne kryształy, które otwierają nowe rozdziały historii.

Oprawa graficzna tytułu nie różni się znacząco od jego poprzedniczki. Nadal mamy do czynienia z dwuwymiarowymi tłami oraz animowanymi portretami postaci. Styl graficzny zmienia się tylko w trakcie podróży poprzez labirynt. Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie kwestie bohaterów zostały zdubbingowane przez japońskich aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe XBlaze Lost: Memories: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PSV