Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

7. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

League of Angels: Fire Raiders
League of Angels: Fire Raiders

Akcji 20 marca 2015

Spin-off popularnej gry przeglądarkowej League of Angels. W odróżnienia od pierwowzoru, League of Angels: Fire Riders jest miksem MMORPG-a, strategii i karcianki. Tytuł został przygotowany z myślą o urządzeniach mobilnych, ale jest dostępny również za pośrednictwem przeglądarek. Akcja gry przenosi nas do uniwersum znanego z oryginału, gdzie ludzie i anioły łączą siły w walce ze złem.

FarmVille 2
FarmVille 2

Strategiczne 5 września 2012

FarmVille 2 to stworzona przez firme Zynga przeglądarkowa strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w młodego rolnika. Naszym celem jest stworzenie dużego gospodarstwa, przynoszącego liczne plony. Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Imperium: Galactic War
Imperium: Galactic War

Strategiczne 10 kwietnia 2013

Imperium: Galactic War to rozgrywany z poziomu przeglądarki kosmiczny RTS, pozwalający zarówno na ekonomiczny rozwój pozaziemskich kolonii, jak i dowodzenie oddziałami w trakcie gwiezdnych bitew. Do wyboru są trzy rasy, zaś każda z nich posiada inne drzewko technologiczne. Produkcja korzysta z modelu free-2-play.

Sparta: War of Empires
Sparta: War of Empires

Strategiczne 13 marca 2014

Przeglądarkowa strategia MMORTS, przenosząca nas w czasy starożytnej Grecji, borykającej się z najazdami Persów. Jako jeden z greckich władców musimy rozwinąć potęgę militarną oraz gospodarczą swojego państwa i dzięki sojuszom z innymi władcami stawić czoła bezwzględnym najeźdźcom ze wschodu.

Battle of Cultures
Battle of Cultures

Akcji prace wstrzymane

Battle of Cultures to darmowe polskie MMORPG, uruchamiane z poziomu przeglądarki. Trafiamy do fantastycznego świata, o dominację nad którym walczą cztery grupy przybyłe z naszej rzeczywistości: piraci, wikingowie, samurajowie i Persowie. Grę cechują dynamicznie zmieniająca się sytuacja na mapie politycznej oraz nieustanne przetasowania w sojuszach między poszczególnymi frakcjami.

Dead Trigger 2
Dead Trigger 2

Akcji 20 lutego 2014

Kontynuacja mobilnej gry akcji studia Madfinger Games z 2012 roku. Dead Trigger 2 wprowadza szereg zmian: usprawnioną oprawę graficzną, rozbudowaną kampanię, a także wersję przeznaczoną dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Unlimited Ninja
Unlimited Ninja

RPG 23 września 2013

Ultimate Naruto to darmowa przeglądarkowa gra MMORPG, osadzona w uniwersum popularnego anime. Tworzymy wojownika (lub wojowniczkę) należącego do jednej z trzech szkół walki i ruszamy na przygodę, tocząc pojedynki, wykonując zadania, rozwijając postać etc.

Tribal Wars 2
Tribal Wars 2

Strategiczne 2 września 2014

Przeglądarkowa strategia MMO, będąca kontynuacją popularnej produkcji studia Inno Games, znanej w naszym kraju jako Plemiona. W grze przenosimy się ponownie w średniowieczne realia, a naszym zadaniem jest rozbudowanie niewielkiej początkowo osady do rozmiarów warownego miasta. W tym celu musimy zadbać o dostęp do surowców i zwerbowanie odpowiednio silnej armii, która będzie w stanie łupić bądź przejmować twierdze przeciwników.

Dragon Quest: Monster Parade
Dragon Quest: Monster Parade

RPG 25 czerwca 2015

Przeglądarkowa gra RPG osadzona w świecie jednej z najpopularniejszych japońskich serii. Dragon Quest: Monster Parade opowiada o organizowanej przez króla wyprawie do odległej krainy w celu odnalezienia obecnego wcielenia legendarnej kapłanki. Gracz wciela się w młodego śmiałka, który ma za zadanie utworzyć karawanę i wykonać tę misję. W prowadzonym przez nas konwoju znajdują się przyjazne potwory, które pomagają pokonać spotykanych po drodze nieprzyjaciół.

General War: Memories
General War: Memories

Strategiczne 16 kwietnia 2013

Przeglądarkowa gra MMO, łącząca elementy gry RTS z klasyczną strategią turową. Przenosimy się w czasy II wojny światowej, przejmując kontrolę nad bazą wojskową, w której zarządzamy i ulepszamy naszą armię. Wszystko po to, by niebawem wyruszyć na pole bitwy, gdzie czeka na nas szereg scenariuszy, odtwarzających realia historyczne, bądź rozgrywka w trybie PvP z innymi graczami z całego świata.

Kapi Hospital
Kapi Hospital

Strategiczne 1 stycznia 2010

Kapi Hospital to darmowa gra przeglądarkowa niemieckiej firmy Upjers, w której gracze wcielają się w rolę dyrektora placówki medycznej. Kariera w ochronie zdrowia nie jest jednak łatwa, bo oprócz stawiania trafnych diagnoz i leczenia pacjentów, trzeba dbać o szereg spraw związanych z działalnością kliniki.

Supremacy 1914
Supremacy 1914

Strategiczne 6 września 2009

Dostępna za darmo przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego. Supremacy 1914 jest osadzone w czasach I wojny światowej. Gra wyróżnia się starannym wykonaniem i dbałością o historyczne szczegóły. Gracze wcielają się w przywódcę jednego z europejskich państw i rywalizują o dominację.

Mafia Wars 2
Mafia Wars 2

Strategiczne 11 października 2011

Przeglądarkowa gra MMO firmy Zynga stworzona dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Wcielamy się w postać gangstera, który stara się wyeliminować konkurencję. Zdobywamy doświadczenie, wykonujemy zadania i wspinamy się po szczeblach gangsterskiej kariery w Las Vegas.

FutbolCup
FutbolCup

Strategiczne 1 stycznia 2007

Futbolcup to rozbudowana, przeglądarkowa gra menedżerska dla fanów piłki nożnej. Gracze mają okazję pokierować rozwojem klubu futbolowego, biorąc odpowiedzialność za poczynania drużyny na boisku, transfery zawodników, finanse, kontakty z kibicami itp. Tytuł wybrany został „Najlepszą grą przeglądarkową 2007 roku”.

Family Guy Online
Family Guy Online

Zręcznościowe prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra MMO bazująca na popularnym serialu animowanym. Wcielamy się w mieszkańca znanego z kreskówki amerykańskiego miasteczka Quahog i eksplorujemy pełen humoru świat. W trakcie zabawy walczymy z napotkanymi przeciwnikami, zdobywamy doświadczenie i odblokowujemy nowe umiejętności.

Speedway Manager
Speedway Manager

Sportowe 28 stycznia 2011

Przeglądarkowy manager żużlowy dostępny na Facebooku, inspirowany osiągnięciami Tomasza Golloba, który niedługo przed wydaniem gry został mistrzem świata w żużlu.

Berserk: The Cataclysm
Berserk: The Cataclysm

Strategiczne 20 września 2011

Berserk: The Cataclysm to stworzona przez rosyjskie studio Bytex karciana gra przeglądarkowa, z elemenetami strategicznymi. Osadzony w fantastycznym świecie Laar, Berserk: The Cataclysm oferuje aż 600 jednostek przedstawionych w formie kart. Tytuł pozwala rozgrywać starcia zarówno ze sztuczną inteligencją jak i żywym przeciwnikiem. Gra została wzbogacona o społecznościowe atuty facebooka.

The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a
The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a

Towarzyskie 1 sierpnia 2011

The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a to gra karciana, przypominająca Magic: The Gathering, inspirowana popularnym serialem komediowym The Big Bang Theory. To właśnie w jednym z odcinków Teorii Wielkiego Podrywu, bohaterowie zagrywali się w MysticWarriors of Ka’a.

Arena mody
Arena mody

Strategiczne 9 lutego 2010

Arena Mody to stworzona głównie z myślą o płci pięknej darmowa, przeglądarkowa gra studia XS Software. Graczki przejmują kontrolę nad życiem wirtualnej dziewczyny, starając się przeistoczyć „szarą myszkę” w modnie ubraną i powszechnie uwielbianą kobietę sukcesu. Droga do idealnej urody i tłumu wielbicieli jest jednak usłana wyrzeczeniami i ciężką pracą nad sobą.

Memoir ’44 Online
Memoir ’44 Online

Strategiczne 27 czerwca 2011

Memoir ’44 Online to wydana przez firmę Days of Wonder przeglądarkowa gra strategiczna, będąca adaptacją popularnej planszówki. Gracze mają okazję odtworzyć szereg słynnych bitew z okresu II wojny światowej, w tym m.in. lądowanie w Normandii i operację Market-Garden. Rozgrywka opiera się na systemie turowym, a rywalizacja może toczyć się z udziałem żywego przeciwnika lub komputerowej sztucznej inteligencji.

Skyrama
Skyrama

Strategiczne 22 września 2011

Skyrama jest darmową grą z gatunku przeglądarkowych strategii ekonomicznych, w której gracze kierują rozwojem portu lotniczego. Deweloperzy z firmy Bigpoint inspirowali się klasycznymi „tycoonami” (np. Airport Tycoon i Airline Tycoon), wzbogacając swoje dzieło o szereg opcji społecznościowych oraz przykuwającą uwagę, kreskówkową oprawę wizualną.

Soccer Manager
Soccer Manager

Sportowe 30 listopada 2005

Soccer Manager to adresowany na przeglądarki internetowe menedżer piłkarski stworzony przez firmę Bigpoint. Jak przystało na grę w konwencji MMO, gracze rywalizują z tysiącami przeciwników z całego świata. Celem zabawy jest doprowadzenie własnej drużyny futbolowej do klubowego Mistrzostwa Świata.

City of Steam: Arkadia
City of Steam: Arkadia

RPG 16 listopada 2012

Utrzymana w klimatach steampunka przeglądarkowa gra MMORPG osadzona w fantastycznym świecie, w którym magia miesza się z zaawansowaną technologią opartą na silnikach parowych. Całość oparto o model darmowy uzupełniony dobrowolnymi mikropłatnościami.

The Pimps
The Pimps

Akcji 21 października 2005

The Pimps jest darmową (free-to-play), przeglądarkową grą MMORPG, za której powstanie odpowiada zespól deweloperski firmy Bigpoint. Gracz wciela się w gangstera, który pragnie zyskać bogactwo i poważenie w przestępczym półświatku. Tytuł oferuje szereg opcji społecznościowych, pozwalających m.in. na tworzenie gangów i prowadzenie wojen z innymi klanami.