Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Transformers Universe
Transformers Universe

Strategiczne prace wstrzymane

Rozgrywająca się w uniwersum popularnej linii zabawek firmy Hasbro, przeglądarkowa gra bitewna zaliczana do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada studio Jagex, znane głównie za sprawą sieciowego RPG RuneScape. Fabuła gry nawiązuje głównie do serialu Transformers: Prime oraz książki Transformers: Exodus i nie łączy się z filmową sagą Michaela Baya.

Dragon Age: Journeys
Dragon Age: Journeys

Strategiczne 22 października 2009

Swego rodzaju „preludium” do Dragon Age: Początek zrealizowane w postaci darmowej gry przeglądarkowej. Wraz z towarzyszami przemierzamy mroczne korytarze Głębokich Ścieżek, walcząc z mrocznymi pomiotami.

Infinitum: Battle for Europe
Infinitum: Battle for Europe

Strategiczne 21 kwietnia 2015

Opracowana przez czeskie studio Allodium przeglądarkowa strategia MMO, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości współczesnej Europy i będąca kontynuacją debiutanckiej gry studia z 2011 roku. W Infinitum: Battle for Europe rywalizacja toczy się na olbrzymiej, wiernie odwzorowanej mapie Europy, na której znalazło się blisko 15 tysięcy miast.

Goodgame Empire
Goodgame Empire

Strategiczne 10 października 2012

Mobilna adaptacja popularnej przeglądarkowej strategii o tytule Goodgame Empire z 2012 roku. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu miast oraz rywalizowaniu i/lub zawieraniu sojuszy z innymi graczami. Jest to dzieło studia Goodgame.

Tanki Online
Tanki Online

Akcji 4 czerwca 2009

Przeglądarkowa strzelanina, stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Gracze przejmują kontrolę nad podatnymi na modyfikacje czołgami, walcząc o jak najlepsze wyniki na wirtualnym polu bitwy.

June's Journey
June's Journey

Przygodowe 1 marca 2017

June’s Journey to darmowa gra przygodowa typu hidden object, wyprodukowana przez niemieckie studio Wooga. Wciel się w tytułową bohaterkę i odszukaj winnego zbrodni, popełnionej w jej rodzinnym domu w Nowym Jorku.

Gundam Heroes
Gundam Heroes

Strategiczne 10 kwietnia 2018

Gra przeglądarkowa, która należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Produkcja umożliwia graczom pokierowanie drużynami złożonymi z bohaterów znanych z popularnych serii anime i stoczenie intensywnych, ale krótkich, bo trwających zaledwie trzy minuty starć.

Grepolis
Grepolis

Strategiczne 1 października 2010

Przeglądarkowa strategia MMORTS, osadzona w czasach starożytnych. W grze obejmujemy pieczę nad jednym z niewielkich greckich miast, a naszym zadaniem jest uczynienie zeń prawdziwej metropolii poprzez ustawiczny rozwój w sferze gospodarczej oraz militarnej. Do naszej dyspozycji oddano szereg różnorodnych budynków, 30 unikalnych technologii do odkrycia oraz specyficzne moce greckich bogów, którzy obdarzą nas swą przychylnością w zamian za składany im hołd.

The Curious Expedition
The Curious Expedition

RPG 2 września 2016

Gra roguelike osadzona w XIX-wiecznych realiach. The Curious Expedition łączy elementy przygodówki, strategii oraz RPG. Stajemy na czele ekspedycji badawczej poszukującej takich miejsc jak Atlantyda czy El Dorado. W skład naszej drużyny wchodzić mogą słynni XIX-wieczni naukowcy, w tym Karol Darwin, Nikola Tesla czy Maria Skłodowska-Curie, a każdy z nich pracuje na własną reputację i posługuje się charakterystyczną bronią.

Star Trek: Alien Domain
Star Trek: Alien Domain

Strategiczne 11 czerwca 2015

Kolejna próba przeniesienia uniwersum kultowego serialu Star Trek w realia przeglądarkowej gry MMO. Produkcja powstała w oparciu o wersję uniwersum Star Treka zapoczątkowaną przez film J.J. Abramsa z 2009 roku, ale kreuje w jego obrębie zupełnie nową historię. Akcja gry toczy się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space, gdzie trafiają przedstawiciele Zjednoczonej Federacji Planet oraz Imperium Klingońskiego aby stoczyć ze sobą kolejną walkę o wpływy.

Margonem
Margonem

RPG 26 lutego 2006

Polska gra MMORPG o przeglądarkowym rodowodzie. Margonem pozwala na wcielenie się w poszukiwacza przygód i eksplorację sporych rozmiarów świata fantasy, który został zrujnowany przez niszczycielskie Wojny Magów. Za stworzenie tej produkcji odpowiada studio Garmory.

UFC Undisputed Fight Nation
UFC Undisputed Fight Nation

Sportowe 3 lutego 2011

UFC Undisputed Fight Nation to wyprodukowana przez koncern THQ z myślą o użytkownikach serwisu społecznościowego Facebook gra sportowa. Gracze mają okazję wcielić się w zawodnika mieszanych sztuk walki i stanąć do pojedynków z postaciami wygenerowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję lub stworzonymi przez innych graczy.

Stone Age Kings
Stone Age Kings

Strategiczne 30 maja 2011

Stone Age Kings, to przeglądarkowa gra strategiczna rozgrywająca się w erze kamienia łupanego. Jako dowódca jednego z dzikich plemion dążymy do rozwoju naszej wojski oraz ekspansji na mapie świata. W grze występuje system mikropłatności - za prawdziwą gotówkę możemy nabyć specjalny surowiec, ułatwiający grę.

Kapi Hospital
Kapi Hospital

Strategiczne 1 stycznia 2010

Kapi Hospital to darmowa gra przeglądarkowa niemieckiej firmy Upjers, w której gracze wcielają się w rolę dyrektora placówki medycznej. Kariera w ochronie zdrowia nie jest jednak łatwa, bo oprócz stawiania trafnych diagnoz i leczenia pacjentów, trzeba dbać o szereg spraw związanych z działalnością kliniki.

Pirate Storm: Death or Glory
Pirate Storm: Death or Glory

Akcji 14 lutego 2012

Przeglądarkowa gra akcji, w której wcielamy się w kapitana pirackiego statku. Zabawa koncentruje się głównie na morskich bitwach, toczonych zarówno z wrogami sterowanymi przez komputer, jak i innymi ludźmi. Istotną rolę odgrywają systemy rozwoju naszej postaci, posiadanego przez nią statku oraz zrzeszających graczy Bractw.

WawaWars
WawaWars

RPG 8 marca 2012

WawaWars to wyprodukowana przez bułgarskie studio deweloperskie XS Software gra MMORPG, której akcja osadzona została w realiach stolicy Polski. Gracze wcielają się w rodowitych warszawian lub przyjezdnych toczących między sobą zaciekłą wojnę. Tytuł wyróżnia się kreskówkową oprawą wizualną oraz dużą dawką humorystycznych aluzji do zjawisk życia społecznego, gospodarczego a nawet politycznego.

Nemexia
Nemexia

Strategiczne 30 listopada 2009

Nemexia to stworzona przez bułgarską firmę XS Software kosmiczna strategia czasu rzeczywistego w konwencji przeglądarkowego MMO. Gra przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi, robotami i obcymi. Gracze mają za zadanie rozbudować jedną z tysięcy planet i włączyć się do walki o dominację we Wszechświecie. Tytuł dystrybuowany jest na zasadzie „free to play” z opcją mikropłatności.

The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a
The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a

Towarzyskie 1 sierpnia 2011

The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a to gra karciana, przypominająca Magic: The Gathering, inspirowana popularnym serialem komediowym The Big Bang Theory. To właśnie w jednym z odcinków Teorii Wielkiego Podrywu, bohaterowie zagrywali się w MysticWarriors of Ka’a.

Street Crime
Street Crime

RPG 1 kwietnia 2009

Street Crime jest utrzymaną w gangsterskich klimatach przeglądarkową grą MMORPG, wyprodukowaną przez firmę XS Software. Gracz kieruje poczynaniami mafiosa, który pragnie zostać bossem przestępczego półświatka. Tytuł dystrybuowany jest na zasadzie „free to play” z opcją mikropłatności za niektóre udogodnienia.

Dawn of the Dragons
Dawn of the Dragons

RPG 24 maja 2010

Dawn of the Dragons to przeglądarkowa gra RPG stworzona przez studio 5th Planet Games, doświadczone w produkcji tytułów opartych na formule free to play. Tym razem kierujemy bohaterem, którego głównym zadaniem staje się walka ze smokami. Gra została w znacznym stopniu zintegrowana z Facebookiem.

Darken Age: The Awakening of the Forgotten
Darken Age: The Awakening of the Forgotten

RPG prace wstrzymane

Stworzona przez polskie studio Dark Workshop przeglądarkowa gra MMORPG w realiach fantasy, oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Akcja Darken Age: The Awakening of the Forgotten osadzona została w fantastycznym świecie Acheron, choć deweloper zrezygnował z typowych dla konwencji ras, obsadzając swe uniwersum oryginalnymi gatunkami rozumnych stworzeń. Fabuła gry osnuta jest wokół inwazji Legionu - armii demonów i mutantów.

Dead Trigger 2
Dead Trigger 2

Akcji 20 lutego 2014

Kontynuacja mobilnej gry akcji studia Madfinger Games z 2012 roku. Dead Trigger 2 wprowadza szereg zmian: usprawnioną oprawę graficzną, rozbudowaną kampanię, a także wersję przeznaczoną dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Seven Seas Saga
Seven Seas Saga

RPG 21 kwietnia 2013

Seven Seas Saga to opracowane przez studio Joyhub przeglądarkowe MMO, w którym gracze wcielają się w kapitanów potężnych żaglowców. Możemy zająć się handlem, wojaczką lub stać się korsarzami. Zarobione pieniądze inwestujemy w rozwój statków oraz szkolenie załogi.

Dragon's Call
Dragon's Call

RPG 19 października 2010

Produkcja MMORPG osadzona w fantastycznym świecie Still Land, w którym toczy się walka pomiędzy rasami orków, wampirów, ludzi, krasnoludów i elfów. Tytuł oparto na modelu biznesowym free-to-play, w którym gra dostępna jest za darmo, jednak można za prawdziwe pieniądze kupować dodatkowe przedmioty i punkty akcji.