Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Iron Grip: The Marauders
Iron Grip: The Marauders

Strategiczne 17 stycznia 2011

Przeglądarkowa strategia turowa, w której obejmujemy kontrolę nad oddziałem podniebnych piratów. Akcja toczy się w steampunkowym świecie znanym z poprzednich gier studia Isotx. Jako kapitan podniebnych korsarzy musimy pokierować załogą statku tak, abyśmy odnieśli zwycięstwo nad konkurencyjnymi grupami rabusiów. Poza walką musimy też dbać o rozwój bazy.

Nadirim
Nadirim

RPG 7 listopada 2011

Przeglądarkowe MMO umiejscowione w arabskim świecie baśni tysiąca i jednej nocy. Wpierw tworzymy postać, a następnie wyruszamy odkrywać pełne niebezpiecznych potworów i olbrzymich bogactw krainy. Całość oparta jest na modelu darmowym z dobrowolnymi mikropłatnościami.

The Naked Gun: International Crime Unit Police
The Naked Gun: International Crime Unit Police

Przygodowe prace wstrzymane

The Naked Gun: International Crime Unit Police to adresowana do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook przygodówka, której fabuła nawiązuje do motywów popularnej, parodystycznej serii filmowej Naga Broń. W grze studia Gamecentric Media gracze wcielają się w postać detektywa Franka Drebina i razem z policjantami z oddziału Crime Unit Police próbują rozwikłać zagadki kryminalne.

Pocket Legends
Pocket Legends

RPG 22 grudnia 2011

Produkcja z gatunku MMORPG osadzona w świecie zamieszkanym przez człekokształtne zwierzęta. Wybieramy jedną z trzech profesji (Wojownika, Zaklinacza oraz Łucznika) i wyruszamy w świat szukać zadań do wypełnienia i potworów do zabicia. Całość korzysta z modelu darmowego wzbogaconego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Civilization World
Civilization World

Strategiczne 6 lipca 2011

Przeglądarkowa wersja jednej z najbardziej kultowych serii gier strategicznych, opracowana przez studio Firaxis Games pod okiem Sida Meiera. Podczas zabawy zarządzamy państwami, tworzymy nowe technologie, dbamy o rozwój miast oraz prowadzimy wojny. Całość jest mocno uproszczona w porównaniu z głównymi odsłonami cyklu.

Hidden Shadows
Hidden Shadows

Logiczne 30 czerwca 2013

Detektywistyczna gra logiczno-przygodowa, zaliczana do popularnego gatunku gier typu hidden object. Wcielamy się w postać młodego detektywa, który, przeniesiony do ogarniętego korupcją miasteczka Gracetown, będzie musiał rozwiązać serię zagadek kryminalnych, wykorzystując do tego celu swoje nadprzyrodzone zdolności.

Vector
Vector

Zręcznościowe 18 lipca 2012

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje wzorowane na prawdziwych ruchach najlepszych parkourowców.

2020: My Country
2020: My Country

Strategiczne 16 kwietnia 2014

Sequel popularnej społecznościowej gry ekonomicznej, która odniosła spory sukces także na urządzeniach mobilnych. W grze wcielamy się w burmistrza futurystycznego miasta, a naszym zadaniem jest zadbanie o jego rozwój oraz zadowolenie mieszkańców. W tym celu budujemy kolejne budynki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej i zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, aby zawierać kontrakty na rozmaite usługi i uzyskiwać z tego tytułu odpowiednie profity.

Conquest of Champions
Conquest of Champions

Strategiczne prace wstrzymane

Sieciowa strategia fantasy studia Kihon Games, łącząca elementy turowej gry bitewnej z kolekcjonerską karcianką. Akcja Conquest of Champions osadzona została w typowym uniwersum fantasy, a zadaniem gracza jest tu kolekcjonowanie kart i tworzenie z nich własnych talii, a następnie wykorzystywanie ich do walki z innymi użytkownikami.

LP Recharge
LP Recharge

Akcji 12 września 2013

LP Recharge to strzelanina top-down z widokiem z góry, przygotowana we współpracy z zespołem Linkin Park. Tematyką gry jest promowana przez grupę kampania na rzecz energii odnawialnej, a zadanie graczy polega na odnalezieniu i zniszczeniu węzłów energetycznych, kontrolowanych przez maszyny terroryzujące pozbawioną zasobów naturalnych planetę.

Hidden Agenda (2013)
Hidden Agenda (2013)

Przygodowe 5 lutego 2013

Hidden Agenda to opracowana przez zespół PopCap Games przeglądarkowa przygodówka typu hidden object. Jej akcja toczy się w świecie zamieszkanym przez człekokształtne zwierzęta, a opowiadana historia osadzona została w klimacie starego detektywistycznego kina noir.

Prime World: Defenders
Prime World: Defenders

Strategiczne 5 czerwca 2014

Połączenie gry stategicznej typu tower defence z mechaniką kolekcjonerskich gier karcianych. Naszym zadaniem jest obrona zasobów magicznej substancji zwanej Prime przed powstałymi w wyniku ogromnego kataklizmu zastępami potworów.

Intrusion
Intrusion

Akcji 21 lipca 2009

Darmowa, przeglądarkowa gra zręcznościowa stworzona przez jednoosobowe studio Vap Games, oprawą audiowizualną jak i zasadami rozgrywki przywodząca na myśl tytuły z serii Metal Slug czy Contra.

World of Western
World of Western

Strategiczne 16 marca 2013

World of Western to opracowana przez zespół Belka Technologies przeglądarkowa gra strategiczna. Produkcja łączy standardowe mechanizmy przeglądarkowych strategii z nietypowym, jak na produkcje społecznościowe, klimatem westernu. Wcielamy się w burmistrza niewielkiego miasteczka, które musimy rozbudowywać i dbać o jego mieszkańców.

Spellarena
Spellarena

Strategiczne 14 maja 2007

Spellarena jest przeglądarkową strategią w konwencji MMO, za której powstanie odpowiada firma Revolver Interactive. Akcja toczy się w fantastycznym świecie Underdark, w którym gracze wcielający się w role magów toczą między sobą pojedynki, by posiąść moc legendarnego Czarnego Serca. Model biznesowy gry oparty został o wbudowany system mikropłatności.

Dragon Pals
Dragon Pals

RPG 3 maja 2013

Dragon Pals to opracowana przez zespół R2Games gra MMORPG rozgrywana za pośrednictwem przeglądarki. Akcja osadzona jest w realiach fantasy, a kluczową rolę w zabawie odgrywa tresowanie smoków, które następnie wykorzystujemy podczas turowych starć.

Kartuga
Kartuga

Zręcznościowe prace wstrzymane

Kartuga to pirackie MMO rozgrywane z poziomu przeglądarki. Gracze wcielają się w kapitanów potężnych masztowców. Czas w wirtualnym świecie spędzają głównie na toczeniu bitew morskich i szukaniu skarbów. Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego o dobrowolne mikropłatności.

The Hunger Games Adventures
The Hunger Games Adventures

RPG 23 marca 2012

The Hunger Games Adventures to gra MMO, zaprojektowana przez studio Funtactix, specjalizujące się w tworzeniu gier na przeglądarki internetowe. Produkcja powstała na licencji książek z bestsellerowej serii Igrzyska śmierci, napisanych przez Suzanne Collins. W trakcie rozgrywki można polować na dzikie zwierzęta, handlować zdobyczą i ulepszać własną, leśną kryjówkę. Produkcja została zaprojektowana dla graczy korzystających z portalu Facebook.

Call of Gods
Call of Gods

Strategiczne 16 listopada 2011

Przeglądarkowy koktajl strategii i MMORPG oparty ma mikropłatnościach. Do wybory są trzy rasy: ludzie, elfy i nieumarli. Każda z nich dysponuje własnym typem zamku, który musimy samodzielnie rozbudowywać. Naszym zadaniem jest dbanie o ekonomię, gromadzenie armii oraz podbijanie terytoriów rywali. Możemy też podejmować się misji pobocznych.

Jetpack Joyride
Jetpack Joyride

Zręcznościowe 17 maja 2012

Przeglądarkowa casualowa zręcznościówka, w której wcielamy się w bohatera próbującego uciec z plecakiem odrzutowym z tajnego laboratorium. Postać cały czas poruszą się automatycznie w prawą stronę ekranu, a nasza interakcja ogranicza się do kontrolowania wspomnianego plecaka odrzutowego. Trudność wynika z tego, że po drodze czeka na nas masa przeszkód, z którymi zetknięcie kończy się śmiercią.

Disney Animal Kingdom Explorers
Disney Animal Kingdom Explorers

Logiczne 1 czerwca 2012

Gra przeglądarkowa polegająca na odnajdywaniu ukrytych przedmiotów. Przemierzamy zróżnicowane lokacje w poszukiwaniu między innymi rzadkich gatunków zwierząt, które następnie umieszczamy w zarządzanym przez nas rezerwacie przyrody.

Atlantis Fantasy
Atlantis Fantasy

Strategiczne 9 listopada 2011

Gra społecznościowa stworzona z myślą o użytkownikach serwisu facebook. Wcielamy się w boga lub boginię i próbujemy odbudować na polecenie Posejdona zatopioną Atlantydę. W tym celu zbieramy surowce, stawiamy nowe budynki, pozyskujemy z nich gotówkę oraz awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia wykonując misje.

Disney's Ghosts of Mistwood
Disney's Ghosts of Mistwood

Strategiczne 6 czerwca 2012

Przeglądarkowa gra społecznościowa z nutką dreszczyku. Próbujemy uratować ciocię oraz innych mieszkańców, którzy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym celu badamy tereny sąsiadujące z posiadłością cioci, rozbudowujemy okoliczne obiekty, dbamy o porządek, wykonujemy misje i szereg innych czynności charakterystycznych dla gier z tego gatunku.

Arcane Chronicles
Arcane Chronicles

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowa produkcja MMORPG, utrzymana w stylistyce dark fantasy. W grze odkrywamy tajemnice fantastycznego, średniowiecznego świata poszukując starożytnych skarbów, zakładając gildie oraz sojusze i rywalizując z innymi graczami w jednym w z kilku trybów rozgrywki PvP.