Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Winter Survival (PC)
OkładkaWinter Survival (PC)

Winter Survival PC

Winter Survival Simulator

Gra survivalowa FPP, w której walczymy o przetrwanie w amerykańskiej dziczy. Jako że dookoła panuje zima, w Winter Survival Simulator musimy nie tylko polować i szukać surowców, lecz także dbać o utrzymanie odpowiedniej temperatury organizmu bohatera.

Symulacje | FPP | survival | elementy przygodowe | polskie | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Winter Survival Premiera PC

wczesny dostęp

6marca2024

2025

Steam

2025

producent: Drago Entertainment wydawca: Drago Entertainment

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Winter Survival

The Forest

Green Hell

The Long Dark

Winter Survival Simulator jest grą survivalową, opracowaną przez polskie studio Drago Entertainment i wydaną przez firmę Movie Games. Projekt powstał we współpracy z podróżnikiem Markiem Kamińskim, który zapisał się na kartach historii jako pierwszy samotny zdobywca obu biegunów Ziemi.

Fabuła

Winter Survival Simulator zabiera nas w podróż do amerykańskiego parku stanowego Mount Washington. Główny bohater gry udał się tu wraz z grupą znajomych na zimową wycieczkę. Niespodziewanie wyprawa zmienia się w dramatyczną walkę o przetrwanie, kiedy zaatakowany przez niedźwiedzia protagonista upadł z dużej wysokości. Co prawda udało mu się wyjść z opresji w jednym kawałku, jednak po drodze zgubił swój bezcenny w tych warunkach plecak. Mając przy sobie jedynie znikome wyposażenie i zapasy, musi zrobić wszystko, by przeżyć i w porę dotrzeć do opuszczonej placówki strażników parku, skąd będzie mógł wezwać pomoc.

Mechanika

W Winter Survival Simulator akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki przemierzamy skutą lodem i zasypaną śniegiem krainę, a naszym nadrzędnym celem jest dbanie o zaspokojenie podstawowych potrzeb protagonisty. Co prawda z brakiem wody można sobie poradzić, topiąc śnieg bądź napełniając menażkę w jeziorkach lub rzekach, jednak zdobycie jedzenia stanowi już znacznie poważniejszy problem. Doraźnym rozwiązaniem jest spożywanie owoców, aczkolwiek na dłuższą metę klucz do sukcesu stanowi nauka polowania. Warto przy tym porozglądać się za pułapkami pozostawionymi przez myśliwych, na które przy odrobinie szczęścia może złapać się jakieś mniejsze zwierzę. Taką zdobycz można następnie upiec na ognisku; oczywiście by rozpalić ogień, musimy najpierw znaleźć suche drewno na opał.

Sprawę komplikuje fakt, że dookoła panuje zima. Nie dość że ujemne temperatury stanowią dla nas śmiertelne zagrożenie, to jeszcze pogoda w górach potrafi zmienić się w mgnieniu oka. Chcąc zapobiec odmrożeniom, od czasu do czasu musimy więc pozwolić bohaterowi solidnie się wygrzać. Równie niebezpieczne są dzikie zwierzęta wałęsające się po okolicy. Jako że protagonista nie dysponuje bronią, lepiej unikać bezpośrednich spotkań z wilkami czy niedźwiedziami, a jeśli już zostaniemy zauważeni przez jedną z takich bestii, należy natomiast salwować się ucieczką.

Wszystko to sprawia, że spędzanie nocy pod gołym niebem nie jest tu najlepszym pomysłem. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by budować prowizoryczne szałasy, często skuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z opuszczonych myśliwskich chat, w których możemy znaleźć przydatne wyposażenie i które po zreperowaniu mogą stanowić solidne bazy wypadowe. Traumatyczne przeżycia protagonisty nie pozostają przy tym bez wpływu na jego poczytalność. Jeśli nie zadbamy o zdrowie psychiczne bohatera, z czasem zacznie on mieć przerażające zwidy.

Kwestie techniczne

Winter Survival Simulator posiada oprawę graficzną przyzwoitej jakości. Podobać się mogą zwłaszcza pełne detali otoczenie i realistyczny system oświetlenia.

Ostatnia modyfikacja 14 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 518 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Winter Survival: 16+

Winter Survival Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-7600K 3.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 15 GB SSD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-9700K 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 3070 / 12 GB Radeon RX 6700 XT lub lepsza
 • 15 GB SSD
 • Windows 10 64-bit