Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wing Commander: Armada (PC)

Wing Commander: Armada PC

Strategia kosmiczna z elementami zręcznościowymi osadzona w świecie Wing Commander. Kierujemy poczynaniami wojsk Konfederacji doprowadzając do zniszczenia Imperium Kilrahi, lub stajemy na czele bezpardonowej kociej rasy, zaciekle walczącej z ludźmi.

Symulacje | FPP | science fiction | kosmiczne

PC Windows
Okładka Wing Commander: Armada (PC)

producent: Origin Systems

wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7listopada1993

Po dwóch częściach zręcznościowego symulatora kosmicznego osadzonego w świecie Wing Commander, przyszedł czas na grę po części strategiczną. W Wing Commander: Armada nie będziemy ratować wszechświata jako samotnie walczący pilot, lecz zostajemy głównodowodzącym jednej ze stron tego kosmicznego konfliktu. Gracz może kierować poczynaniami wojsk Konfederacji doprowadzając do zniszczenia Imperium Kilrahi, lub stanąć na czele bezpardonowej kociej rasy, zaciekle zmierzającej ku Ziemi. W czasie rozgrywki należy podejmować szereg decyzji strategicznych, dotyczących wyboru kolejnego sektora do ataku, taktyki walki czy określenia kierunku rozwoju gospodarczego i produkcji na planetach.

Twórcy nie odeszli jednak całkowicie od symulatora lotu, pozwalając na czas bitwy ponownie zasiąść za sterami i wspomóc swoje siły w walce z wrogiem. W Armadzie pilotować można dziesięć różnych statków, w tym dwa eksperymentalne myśliwce niespotykane w dwóch pierwszych częściach sagi. Dzięki temu prowadząc Konfederację będziemy mogli skorzystać z supernowoczesnej maszyny Wraith, natomiast grając Kilrathi możemy pilotować myśliwiec Jrathek. Do wyboru są dwa różne tryby rozgrywki: typowo strategiczna kampania, w której zarządzamy każdym aspektem działań ekonomiczno-militarnych, oraz znacznie prostszy quick combat na generowanej losowo mapie wszechświata. Tryb wieloosobowy umożliwia rozgrywkę dla dwóch osób na jednym komputerze z podzielonym ekranem lub na dwóch w sieci lokalnej albo przez modem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wing Commander: Armada

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wing Commander: Armada

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • IBM PC AT 386
  • 1MB RAM
  • karta muzyczna + wykorzystuje joystick
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii

wiadomość23 marca 2012

Fani klasycznej serii Wing Commander przygotowali jej nieoficjalną kontynuację, którą można pobrać za darmo. W Wing Commander Saga: The Darkest Dawn ponownie zasiadamy za sterami myśliwców, aby zmierzyć się z rasą Kilrathi. Prace nad tym projektem trwały aż 10 lat.

Electronic Arts zabiera się za stare marki?

wiadomość11 sierpnia 2009

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Wing Commander Arena latem 2007 roku
Wing Commander Arena latem 2007 roku

wiadomość23 lutego 2007

Zgodnie z tym, co napisaliśmy wczoraj w oparciu o zakulisowe doniesienia, korporacja Electronic Arts wskrzesza słynną markę Wing Commander. Dziś wiadomo już oficjalnie, że zmierzająca ku konsoli Xbox 360 gra pt. Wing Commander Arena ujrzy światło dzienne latem bieżącego roku i będzie rozprowadzana drogą elektroniczną za pośrednictwem Xbox Live Arcade.

Marka Wing Commander wkrótce triumfalnie powróci dzięki konsoli Xbox 360?

wiadomość22 lutego 2007

Baza danych organizacji Entertainment Software Rating Board, zajmującej się kategoryzowaniem wiekowym gier, wielokrotnie dostarczała nam pierwszych informacji na temat nowych pozycji elektroniczno-rozrywkowych, jeszcze przed oficjalnymi zapowiedziami producentów. Tak było ostatnio z Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PlayStation 2, a teraz jest z Wing Commander Arena dla Xboxa 360.