Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wing Commander: Academy (PC)

Wing Commander: Academy PC

Pozbawiony fabuły generator misji, powstały na bazie Wing Commander II. Jako kadet TCSN Academy, ćwiczymy przeróżne warianty kosmicznych walk na szkolnym symulatorze holograficznym CyberSchool.

Symulacje | FPP | science fiction | kosmiczne

PC Windows
Okładka Wing Commander: Academy (PC)

producent: Origin Systems

wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia1993

Na fali popularności pierwszej i drugiej części Wing Commandera, Origin postanowił uszczęśliwić miłośników serii grą Wing Commander: Academy. W rzeczywistości jest to pozbawiony fabuły generator misji, powstały na bazie Wing Commander II. Jako kadet TCSN Academy, ćwiczymy przeróżne warianty kosmicznych walk na szkolnym symulatorze holograficznym CyberSchool. Do wyboru jest kilka typów zadań, jak misje patrolowe, ratunkowe, mające na celu odnalezienie i zniszczenie wroga, czy konwojowanie nieuzbrojonych transportów. Gra oferuje spore pole do popisu, pozwalając rozmieścić do dziesięciu różnych obiektów w każdym z czterech rejonów działań. Możemy tam umieścić myśliwce, okręty flagowe, pola minowe, pola asteroidów, zasobniki informacyjne czy kapsuły ratunkowe.

Dostępne są wszystkie statki z poprzednich części sagi, plus dwa nowe eksperymentalne myśliwce: po stronie Konfederacji Wraith, natomiast Jrathek dla Kilrathi. Niecierpliwi mogą skorzystać z opcji losowego generatora misji, który automatycznie wypełni obszary walki nieznaną dla gracza ilością wrogich statków i innych niespodzianek. Stworzone przez siebie misje można zapisać i podzielić się nimi z innymi graczami. Samodzielnie wybieramy sobie również mniej lub bardziej doświadczonych skrzydłowych uczestniczących w misjach. Producent przygotował jedną przykładową kampanię „The Gauntlet”, składającą się z 15 misji bojowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wing Commander: Academy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wing Commander: Academy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • IBM PC AT 386
  • 1 MB RAM
  • karta muzyczna + wykorzystuje joystick
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii

wiadomość23 marca 2012

Fani klasycznej serii Wing Commander przygotowali jej nieoficjalną kontynuację, którą można pobrać za darmo. W Wing Commander Saga: The Darkest Dawn ponownie zasiadamy za sterami myśliwców, aby zmierzyć się z rasą Kilrathi. Prace nad tym projektem trwały aż 10 lat.

Electronic Arts zabiera się za stare marki?

wiadomość11 sierpnia 2009

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Wing Commander Arena latem 2007 roku
Wing Commander Arena latem 2007 roku

wiadomość23 lutego 2007

Zgodnie z tym, co napisaliśmy wczoraj w oparciu o zakulisowe doniesienia, korporacja Electronic Arts wskrzesza słynną markę Wing Commander. Dziś wiadomo już oficjalnie, że zmierzająca ku konsoli Xbox 360 gra pt. Wing Commander Arena ujrzy światło dzienne latem bieżącego roku i będzie rozprowadzana drogą elektroniczną za pośrednictwem Xbox Live Arcade.

Marka Wing Commander wkrótce triumfalnie powróci dzięki konsoli Xbox 360?

wiadomość22 lutego 2007

Baza danych organizacji Entertainment Software Rating Board, zajmującej się kategoryzowaniem wiekowym gier, wielokrotnie dostarczała nam pierwszych informacji na temat nowych pozycji elektroniczno-rozrywkowych, jeszcze przed oficjalnymi zapowiedziami producentów. Tak było ostatnio z Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PlayStation 2, a teraz jest z Wing Commander Arena dla Xboxa 360.