Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Wild Arms 3 (PS2)
OkładkaWild Arms 3 (PS2)

Wild Arms 3 PS2

Trzecia odsłona serii gier z gatunku jRPG, której akcja rozgrywa się w uniwersum łączącym stylistykę westernu i fantasy.

RPG | fantasy | western | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Arms 3 Premiera PS2

14marca2002

producent: Media.Vision wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wild Arms 3 to kolejna odsłona serii japońskich gier z gatunku RPG. Pod względem mechaniki tytuł nie odbiega w większym stopniu od najbardziej rozpoznawalnych produkcji pokroju Final Fantasy czy Dragon Quest. Główna różnica polega na tym, że twórcy osadzili akcję gry w unikatowym świecie łączącym stylistykę Dzikiego Zachodu z rewolwerowcami i pustynią na czele oraz fantasy objawiającą się chociażby stosowaniem magii.

Wiele lat temu planeta Filgaia była świadkiem ogromnej, wyniszczającej wojny. W jej wyniku cała powierzchnia została pokryta piaskiem – łącznie z dawnymi oceanami. W wyniku splotu pewnych wydarzeń czwórka głównych bohaterów spotyka się w tym samym pociągu i wspólnie postanawia stawić czoła przepowiedni zwiastującej nastanie ostatecznej zagłady ich rodzimej planety. W trakcie przygody drużyna zmierzy się między innymi z tajemniczą organizacją naukowców Council of Seven, która powstała w celu przywrócenia życia na Filgai, ale obecnie wydaje się działać na jej szkodę.

Większość czasu w trakcie eksploracji otwartego świata spędzimy na turowych starciach oraz rozmowach z postaciami niezależnymi. Walki odbywają się na osobnych planszach i na przemian wydajemy polecenia wszystkim członkom drużyny. Każdy z nich dysponuje innym typem specjalnej broni ARM: rewolwerami, strzelbą, karabinem snajperskim lub maszynowym. Obok mniej lub bardziej konwencjonalnego uzbrojenia bohaterowie korzystają również z magii. Z kolei rozmowy z napotkanymi postaciami odbywają się w sposób charakterystyczny dla przygodówek i klasycznych gier RPG – w trakcie konwersacji wybieramy słowa kluczowe.

Od strony wizualnej gra Wild Arms 3 prezentuje się dobrze. Jest to jedna z pierwszych produkcji na konsolach, która wykorzystała funkcję cel-shadingu. W trakcie walk nie brakuje widowiskowych animacji ataków.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Wild Arms 3: Odpowiednia dla każdego wieku.