Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Postapokalipsa - Gry Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce postapokalipsa na platformę Nintendo Wii U ułożone według popularności.

WiiU
postapokalipsa
Akcji6 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Call of Duty: Ghosts
Call of Duty: Ghosts

Akcji 5 listopada 2013

Gra akcji będąca dziesiątą odsłoną przebojowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS) Call of Duty. Tytuł wyprodukowany został przez należące do koncernu Activision studio Infinity Ward we współpracy z ekipą deweloperską Raven Software. Kampania główna przedstawia wydarzenia w alternatywnym świecie niedalekiej przyszłości, w którym zjednoczone siły państw Ameryki Południowej dokonują inwazji na Stany Zjednoczone. Gracz wciela się w rolę członka tytułowej jednostki specjalnej Ghosts, specjalizującej się w wykonywaniu najbardziej niebezpiecznych zadań na tyłach wroga. Twórcy Call of Duty: Ghosts pozostali wierni widowiskowej konwencji „kina akcji” z mocno oskryptowaną fabułą, równocześnie implementując jednak nowe elementy rozgrywki (np. wyszkolony pies na usługach oddziału). Znacząco rozbudowany został również tryb wieloosobowy, w którym pojawiło się kilka nowych wariantów zabawy (Cranked, Extinction i inne).

ZombiU
ZombiU

Akcji 18 listopada 2012

Pełen akcji FPS zabierający graczy do Londynu, który został opanowany przez hordy wygłodniałych zombie. W czasie rozgrywki musimy zebrać odpowiedni ekwipunek i broń w różnych częściach miasta, który jest niezbędny do przeżycia w niesprzyjających warunkach. Tytuł na rozmaite sposoby korzysta z unikalnych możliwości gamepada Wii U.

The Walking Dead: Survival Instinct
The Walking Dead: Survival Instinct

Akcji 19 marca 2013

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) oparta na motywach telewizyjnego serialu The Walking Dead. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Terminal Reality, którego dorobek obejmuje takie tytuły jak BloodRayne, Aeon Flux czy Ghostbusters: The Video Game. Fabuła The Walking Dead: Survival Instinct przedstawia perypetie braci Dixon - Daryla (w tę postać wciela się gracz) i Merle'a. Po wybuchu epidemii zombie bohaterowie próbują przedostać się do Atlanty, gdzie rzekomo wyznaczono bezpieczną strefę. Ambicją twórców było połączenie elementów dynamicznej gry akcji oraz survival horroru. W trakcie zabawy duże znaczenie mają sekwencje skradankowe, które pozwalają uniknąć bezpośredniej konfrontacji z hordami nieumarłych. W warstwie technicznej gra bazuje na możliwościach autorskiej technologii, Infernal Engine, której kluczowym elementem jest silnik fizyki Velocity.

STALKER Apocalypse
STALKER Apocalypse

Akcji prace wstrzymane

Będąca duchowym spadkobiercą serii S.T.A.L.K.E.R. postapokaliptyczna strzelanina z elementami RPG i survival horroru. Gra została przygotowana przez studio West-Games, w skład którego weszli ludzie zaangażowani w produkcję takich hitów, jak S.T.A.L.K.E.R. czy Metro: Last Light. Akcja przenosi nas do ponurego uniwersum, cierpiącego na skutek upadku tajemniczego meteorytu i działania dziwnej, kosmicznej substancji zwanej metamorfitem. Wywołuje ona szereg mutacji i anomalii, lecz właściwie użyta może stać się źródłem unikalnej mocy. Przemierzając podzielony na trzy strefy świat gry, walcząc z rozmaitymi przeciwnikami i realizując kolejne wyznaczane nam zadania, znajdziemy szereg odpowiedzi na pytania związane z tajemniczym zjawiskiem. Podczas misji wykorzystamy szeroki zasób umiejętności specjalnych, w pełni modyfikowalnej broni oraz pojazdów, ułatwiających przemieszczanie się. Fabuła gry jest nieliniowa, a główny wpływ na jej rozwój mają podejmowane przez gracza decyzje.

Fist of the North Star: Ken’s Rage 2
Fist of the North Star: Ken’s Rage 2

Akcji 31 stycznia 2013

Szybka gra akcji oparta na popularnym japońskim komiksie z lat 80. osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Podobnie jak w pierwszej części wydanej w 2010 roku, gracze wcielają się w mistrza sztuk walki o imieniu Kenshiro i toczą jednoczesne boje z dziesiątkami przeciwników, stosując najwymyślniejsze brutalne techniki i ruchy.

BloodBath
BloodBath

Akcji prace wstrzymane

BloodBath to wyprodukowana przez studio Freedom Factory gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gracze wcielają się w role gladiatorów świata przyszłości i biorą udział w krwawych pojedynkach, których stawką jest miano najlepszego wojownika.

Zombie Defense
Zombie Defense

Strategiczne 17 września 2015

Reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze stają na czele elitarnego oddziału komandosów walczącego z tytułowymi żywymi trupami. W trakcie rozgrywki w Zombie Defense naszym zadaniem jest obrona określonych punktów na mapie, co wymaga przede wszystkim właściwego rozmieszczenia poszczególnych jednostek. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Six Miles Under
Six Miles Under

Zręcznościowe prace wstrzymane

Six Miles Under to debiutancki projekt niezależnego polskiego studia Looney Bin Studios. Mowa tu o platformowej zręcznościówce typu beat ‘em up, cechującej się dwuwymiarową grafiką w ciekawym stylu oraz postapokaliptycznymi realiami. Jako Preston Trencher, były ochroniarz, przemierzamy podziemne miasto i likwidujemy dziesiątki przeciwników stojących nam na drodze do zemsty.