Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5SwitchXSXPS4XONE
Okładka Wayward Strand (PC)
OkładkaWayward Strand (PC)

Wayward Strand

Wayward Strand to przygodówka, w której wcielamy się w nastolatkę imieniem Casey. Eksplorując pokład statku pełniącego funkcję szpitala, dziewczyna coraz lepiej poznaje członków personelu i pacjentów, a z czasem zaczyna pomagać im w rozwiązywaniu trapiących ich problemów.

Przygodowe | point-and-click | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wayward Strand Premiera

15wrz2022

PC XSX XONE Switch PS4 PS5

Wayward Strand jest narracyjną grą przygodową, która pozwala nam wziąć mniej lub bardziej czynny udział w życiu pacjentów przebywających na pokładzie statku pełniącego funkcję szpitala. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Ghost Pattern.

Fabuła

Wayward Strand zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji lat 70. XX wieku. Główną bohaterką gry jest Casey Beaumaris – nastolatka, która postanawia spędzić ze swoją mamą długi wakacyjny weekend na pokładzie latającego statku pełniącego funkcję szpitala. Nie rozstając się ze swoim notatnikiem, dziewczyna nawiązuje relacje z personelem i pacjentami, z czasem poznając ich wzajemnie przenikające się historie i starając się im pomóc. Niejako przy okazji dziewczyna zbiera cenne informacje, które później ma nadzieję wykorzystać do napisania artykułu dla szkolnej gazetki.

Mechanika

W Wayward Strand akcję oglądamy z boku. Produkcja pozwala nam swobodnie przemierzać pokład okrętu oraz wchodzić w interakcję z jego pasażerami. Z personelem szpitala i pacjentami możemy prowadzić rozmowy, starając się wyciągać od nich jak najwięcej informacji na tematy, które nas interesują. Kiedy nasi rozmówcy nie są zbyt wylewni, nic nie stoi na przeszkodzie, by próbować ich podsłuchiwać (uważając, by nie dać się złapać). Wszystko, czego się dowiemy, trafia do notesu Casey, który stanowi cenne źródło wskazówek na temat tego, w jaki sposób popchnąć dalej fabułę.

Warto przy tym pamiętać, że poszczególne postacie posiadają nie tylko własne historie, lecz również pragnienia, trapiące ich problemy, a przede wszystkim – charaktery. Protagonistka napotyka więc zarówno przemiłe staruszki, jak i kilka ekscentrycznych osób; zdarzają się nawet niegrzeczni rozmówcy. Poza tym czas w grze płynie niezależnie od naszych poczynań, a wraz z nim – życia poszczególnych NPC, którzy spędzają go na rozmaite sposoby, plotkując, żartując lub kłócąc się z innymi postaciami lub po prostu... śpiąc. Sprawia to, że przy jednym podejściu do gry nie sposób dowiedzieć się wszystkiego o pasażerach i pomóc każdemu z nich.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Wayward Strand utrzymano w barwnej stylistyce rodem z kreskówek.

Tryb gry: single player  

Wayward Strand cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Wayward Strand: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wayward Strand Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 10
PC
XSX
XONE
Switch
PS4
PS5