Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Warsoup (X360)

Warsoup

Warsoup to przeznaczona głównie do starć multiplayer gra łącząca elementy pierwszoosobowej strzelaniny oraz strategii czasu rzeczywistego. Za produkcję tytułu odpowiada studio Moon Game. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości.

Akcji | FPP

Okładka Warsoup (X360)

producent: Moon Studios

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warsoup to debiutanckie dzieło niezależnego zespołu Moon Game Studios. Tytuł jest połączeniem gry akcji z mocno rozbudowanym aspektem strategicznym.

Sterowanie przypomina typowe FPS-y, ale jednocześnie nie jest to produkcja, w której można wygrać tylko dzięki dobremu refleksowi. Zamiast tego do zwycięstwa konieczne jest odpowiednie zarządzanie aspektem ekonomicznym i przemyślane rozporządzanie środkami. Ciekawie prezentuje się interfejs. Na ekranie wyświetlana jest zarówno minimapa pokazująca pole bitwy jak i okienko z podglądem tego co robią nasi sojusznicy. W Warsoup każdy mecz zaczynamy z bazą, która automatycznie wydobywa cenne minerały. Naszym zadaniem jest wzniesienie dodatkowych budynków zwiększających tempo gromadzenia zasobów. Za uzyskane środki kupujemy nowe umiejętności i bronie, jak również stawiamy dodatkowe struktury oraz ulepszamy te już znajdujące się na mapie. Możliwe jest również modyfikowanie uzbrojenia i tym samym zwiększenie np. jego siły rażenia czy szybkostrzelności. Gra posiada kilka różnorodnych klas postaci - każda z własną ścieżką rozwoju zapewniającą dostęp do nowych zdolności. Co ciekawe, Warsoup oferuje opcję zabawy na podzielonym ekranie również w wersji pecetowej.

Warsoup powstał w oparciu o silnik Unity. Autorzy postawili na mocno stylizowany styl graficzny, pełen jasnych kolorów i gładkich powierzchni. Taki minimalistyczny wygląd nie tylko prezentuje się ładnie, ale zapewnia również niskie wymaganie sprzętowe i ułatwia graczom orientowanie się w sytuacji na mapie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warsoup

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano Warsoup, czyli niezależną mieszankę gatunków FPS i RTS
Zapowiedziano Warsoup, czyli niezależną mieszankę gatunków FPS i RTS

wiadomość8 grudnia 2010

Gatunki FPS oraz RTS od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a mimo to deweloperzy rzadko porywają się na ich łączenie. Teraz swoich sił chce spróbować niezależny zespół Moon Studios, który ogłosił, że pracuje nad grą Warsoup, która ma stanowić mieszankę StarCrafta i Halo.

PC
X360
PS3