Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Warlock's Gauntlet (PC)
OkładkaWarlock's Gauntlet (PC)

Warlock's Gauntlet PC

Warlock's Gauntlet to utrzymana w klimatach fantasy dwuwymiarowa strzelanina z widokiem z lotu ptaka (top-down), za której powstanie odpowiada grupa użytkowników serwisu Warsztat.gd.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | top-down | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warlock's Gauntlet Premiera PC

12sierpnia2012

producent: Warsztat Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warlock's Gauntlet

AirStrike 3D: Operation W.A.T.

Vulture

The Chaos Engine

Warlock's Gauntlet to opensource'owy projekt grupy deweloperów skupionej wokół serwisu Warsztat.gd. Gra w założeniach jest połączeniem dynamicznej, scrollowanej strzelaniny oraz cRPG. Całość została osadzona w klimatach fantasy i okraszona sporą dawką humoru.

Główny bohater Warlock's Gauntlet to mag bitewny, który przemierza fantastyczne krainy siejąc spustoszenie wśród przeciwników, zdobywając doświadczenie pozwalające rozwijać posiadane umiejętności oraz ucząc się nowych czarów.

Rozgrywka bazuje na klasycznych rozwiązaniach. Gracz kontroluje poczynania postaci obserwując wydarzenia z lotu ptaka (top-down). Jak przystało na cRPG heros opisany jest kilkoma statystykami, odzwierciedlającymi jego wytrzymałość na obrażenia i magiczną moc. Dysponuje także szeregiem umiejętności, które może rozwijać wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia.

Gra oferuje 25 losowo generowanych plansz i zapewnia około 3 godziny zabawy. Przemierzając lokacje bohater często napotyka na wrogów, którym musi stawić czoła korzystając z magii. Poszczególne rodzaje przeciwników posiadają swoje mocne i słabe strony, a co za tym idzie wymagają zastosowania odpowiednich zaklęć (w grze występuje ok. 60) oraz taktyki walki.

Warlock's Gauntlet posiada skromną, dwuwymiarową grafikę. Poza rozgrywką w trybie single player możliwa jest także zabawa w 2-osobowej kooperacji na jednym komputerze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Warlock's Gauntlet: Odpowiednia dla każdego wieku.