Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka War on Cancer (iOS)

War on Cancer iOS

Produkcja typu twin-stick shooter, opracowana przez Fundację Onkologiczną Alivia we współpracy z Saatchi&Saatchi oraz Platige Image.

Akcji | science fiction | zagraj za darmo | top-down | strzelanki

Apple iOS
Okładka War on Cancer (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

24marca2017

24marca2017

App Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War on Cancer jest produkcją typu twin-stick shooter, opracowaną przez Fundację Onkologiczną Alivia we współpracy z Saatchi&Saatchi oraz Platige Image. Jej wydanie na mobilnym systemie iOS wzięła na swoje barki polska firma 11 bit studios.

Na tle innych gier tego typu opisywaną tutaj pozycję wyróżnia nietypowe podejście do modelu dystrybucji – tytuł jest bowiem dostępny za darmo, z opcjonalnymi mikropłatnościami, a dochód z tych ostatnich przekazywany jest bezpośrednio na konto osoby walczącej z rakiem, wybranej przed rozpoczęciem rozgrywki, lub do puli Programu Skarbonka służącego wszystkim pacjentom.

Mechanika

W War on Cancer trafiamy do świata przypominającego wnętrze organizmu. Akcja prezentowana jest w perspektywie top-down, a naszym zadaniem jest eliminacja mniejszych i większych nowotworów symbolizowanych przez monstra grasujące po polu bitwy. Warto przy tym pamiętać o konieczności omijania zaczernionych pól, czyli obszarów zatrutych przez dużego raka, na których protagonista traci siły witalne. Z uwagi na fakt, że naboje szybko się kończą (niezależnie od tego, z jakiej broni korzystamy w danym momencie), kluczem do sukcesu jest wysoka zręczność i oddawanie celnych strzałów. Do walki skutecznie zagrzewa specjalny system punktacji, na bieżąco oceniający nasze poczynania.

Pomimo że możemy natknąć się na power-upy uzupełniające zapas amunicji, jest ich tutaj jak na lekarstwo. To właśnie w tym momencie do głosu dochodzą wyżej wspomniane mikrotransakcje, dzięki którym możemy zaopatrzyć się w amunicję, wydając realną gotówkę. Podobnie mają się sprawy w przypadku przegranej (z uwagi na jej specyfikę, w omawianej produkcji nie można zginąć, a jedynie osłabnąć lub wyczerpać środki niezbędne do walki) – kontynuacja zabawy jest możliwa po uiszczeniu opłaty lub po obejrzeniu krótkiej reklamy.

Kwestie techniczne

War on Cancer na platformie iOS może pochwalić się bardzo przyzwoitą oprawą graficzną, nieodbiegającą od standardów wyznaczonych przez najpopularniejszych reprezentantów gatunku. Podobać się mogą zarówno modele przeciwników, jak i rozmaite efekty świetlne towarzyszące korzystaniu z najbardziej wymyślnego arsenału.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe War on Cancer

12+