Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGCN
Okładka Virtua Striker 2002 (GCN)
OkładkaVirtua Striker 2002 (GCN)

Virtua Striker 2002 GCN

Konwersja gry Virtua Striker 3, która wcześniej ukazała się na automaty do gier oraz konsolę Dreamcast. Gracz może dowoli customizować swoją drużynę.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Striker 2002 Premiera GCN

20maja2002

producent: Amusement Vision wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Virtua Striker 2002 jest kolejną odsłoną wyjątkowo popularnej w Japonii serii zręcznościówek. Są to gry sportowe, podejmujące tematykę piłki nożnej. Virtua Striker zrodził się oczywiście na automatach do gier i to właśnie na nie ukazało się najwięcej tytułów z tej serii. Jeśli chodzi o pozostałe platformy, kilku produktów doczekali się także posiadacze konsol Dreamcast. Virtua Striker 2002 jest jedynym tytułem z omawianej serii, który zdecydowano się przenieść na konsolę firmy Nintendo. Nie jest to jednak zupełnie nowy produkt. Virtua Striker 2002 stanowi bowiem rozwinięcie wydanej wcześniej gry Virtua Striker 3. Za produkcję przedstawianej gry odpowiedzialna jest firma Amusement Vision, która opracowała również Shining Tears, czy Super Monkey Ball 2.

Opisywana piłka nożna nie zawiera niestety żadnych licencji. Jedynym wyjątkiem jest zawarcie w grze narodowej drużyny Japonii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby zmodyfikować istniejące składy, wykorzystując do tego celu narzędzia wbudowanego kreatora. Gracz może nie tylko tworzyć nowych zawodników, ale i modyfikować nazwy stadionów, czy wybierać nowych trenerów. Przedstawiany produkt ma do zaoferowania cztery podstawowe tryby zabawy. Kluczowy punkt programu stanowi tryb Road to World Cup. Zgodnie z jego nazwą, przystępujemy do serii zawodów, próbując zakwalifikować się do mistrzostw świata, a następnie je wygrać. To właśnie tu możemy liczyć na zaawansowane opcje tworzenia drużyny i zarządzania nią.

Pozostałe tryby to między innymi Training Mode, pozwalający na sprawdzanie wielu różnych zagrań taktycznych, czy wreszcie Versus Mode, dzięki któremu możemy zmierzyć się z drugim graczem. Generalnie jednak opcje multiplayer nie są zbyt rozbudowane. Gra nakierowana jest głównie na dobrą, dynamiczną zabawę. W rezultacie mecze nie trwają zbyt długo, a akcje dość szybko rozwijają się. Virtua Striker 2002 nie jest realistycznym produktem, umożliwiając zabawę także początkującym graczom. Wizualnie gra prezentuje się dość przeciętnie, zarówno jeśli chodzi o wygląd zawodników, jak i 13 zawartych przez producentów stadionów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Virtua Striker 2002: Odpowiednia dla każdego wieku.

Virtua Striker 2002 Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci