Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Veil of Darkness (PC)

Veil of Darkness PC

Veil of Darkness to gra przygodowa z elementami RPG, która przenosi Cię do małej wioski w Karpatach. Twoim głównym zadaniem jest pokonanie wampira Kairna, który od lat terroryzuje tutejszych mieszkańców i robi z nimi co chce. Nie możesz uciec, nie możesz się ukryć.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Veil of Darkness (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lipca1993

To miał być rutynowy lot. Nie przerażało Cię nic, ani zła pogoda, ani wizja podróży nad bezkresnymi przestrzeniami Wyżyny Transylwańskiej, w samym centrum państwa rumuńskiego. Coś jednak poszło źle. Może były to nietoperze, a może coś zupełnie innego. Straciłeś panowanie nad sterami i ostatnią rzeczą, którą pamiętasz było pikowanie z ogromną prędkością w kierunku ziemi. Katastrofy nie dało się uniknąć. Musiałeś mieć wiele szczęścia, że wyszedłeś cało z tej kraksy. A może wcale go nie miałeś?

Veil of Darkness to gra przygodowa z elementami RPG, która przenosi Cię do małej wioski w Karpatach. Twoim głównym zadaniem jest pokonanie wampira Kairna, który od lat terroryzuje tutejszych mieszkańców i robi z nimi co chce. Nie możesz uciec, nie możesz się ukryć. Jeśli zamierzasz kiedykolwiek opuścić to ponure i odcięte od jakiejkolwiek cywilizacji miejsce, musisz stanąć do walki. Czy chcesz tego, czy nie, jesteś jedyną nadzieją tutejszych mieszkańców. Spadłeś w końcu z nieba. Czy trzeba innych powodów, aby okrzyknąć Cię mianem „wybrańca”?

Bez wątpienia rzeczą, która najbardziej przykuwa do Veil of Darkness to wspaniała, przytłaczająca atmosfera. Kolejne elementy ponurej fabuły odkrywane są po kolei, jak w każdym dobrze zrealizowanym horrorze. Początkowo mieszkańcy wioski (za wyjątkiem rodziny, która uratowała Cię z samolotu) są nieufni i nie zdradzają wobec Twojej osoby prawdziwych zamiarów. Dopiero później, wraz z wypełnianiem kolejnych zadań, ich nastawienie zmienia się i wkrótce, chcąc nie chcąc przeistaczasz się w jedynego, słusznego wojownika, zdolnego pokonać raz na zawsze uzurpatora. Scenariusz jest oczywiście strasznie pogmatwany i nagle może okazać się, że Twoi najwięksi sojusznicy zdradzą Cię. Tego typu zwroty akcji to także jedne z tych elementów, które z Veil of Darkness czynią grę tak bardzo interesującą.

W grze oprócz wypełniania zadań o charakterze przygodowym, równie istotnym czynnikiem jest walka z potworami służącymi Kairnowi. Jeśli ktoś nie lubi tego typu akcentów w grze przygodowej, może ograniczyć stopień trudności pojedynków do minimum, ale nie oznacza to, że znikną one całkowicie – po prostu będą łatwiejsze. Największy problem z walką polega na tym, że potwory są odporne na różne typy oręża, dlatego też trzeba będzie nosić przy sobie dużą ilość broni, co oczywiście przy limitowanym miejscu w plecaku nie jest takie proste. Akcja gry przedstawiona jest w rzucie izometrycznym, całość obsługujemy za pomocą myszy. Interfejs to klasyczny „point & click”, czyli rodzaj funkcji zmienia się w zależności od tego, na co najedziemy kursorem. Niezwykle interesująco zrealizowano opcję rozmowy, w trakcie której ważniejsze słowa podkreślane są na czerwono. W toku konwersacji możemy podejmować nowe tematy właśnie w oparciu o te wyrazy. Istnieje również możliwość wpisywania własnych słów, ale trzeba się nieźle namęczyć, żeby wydobyć za ich pomocą coś konkretnego.

Oprawa audiowizualna jest na bardzo wysokim poziomie i sprzyja prawidłowemu wczuciu się w specyficzny klimat gry. Bez wątpienia, Veil of Darkness to produkt, koło którego fan horrorów nie może przejść obojętnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Veil of Darkness

16+