Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOS
Okładka Various Daylife (iOS)
OkładkaVarious Daylife (iOS)

Various Daylife iOS

Various Daylife jest grą jRPG pozwalającą wcielić się w kolonistę, stworzoną przez Dokidoki Groove Works oraz Square-Enix z myślą o abonamencie Apple Arcade. W czasie przygody gracz eksploruje nowo odkryty kontynent.

RPG | FPP | fantasy | turowe | side-scroll | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Various Daylife Premiera iOS

19września2019

App Store

19września2019

producent: Dokidoki Groove Works wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Various Daylife to gra RPG opracowana przez Dokidoki Groove Works. W czasie przygody gracz wciela się kolonistę, który wiedzie zwykły żywot na nowo odkrytym kontynencie. Tytuł przeznaczony jest dla posiadaczy abonamentu Apple Arcade.

Fabuła

Akcja Various Daylife dzieje się w 211 roku Ery Imperialnej, kiedy to odkryty zostaje nowy kontynent. Gracz wciela się w jednego z kolonistów zamieszkujących miasto Erebia, które stanowi dom dla wszystkich pionierów.

Mechanika

W Various Daylife rozgrywka dzieli się na dwa segmenty. Pierwszy z nich opiera się na zwykłym życiu. Gracz obejmuje jedną z 20 dostępnych posad – od rycerza po skrybę przepisującego teksty z zaklęciami. W czasie pracy można wykonywać ponad 100 różnorodnych czynności, które umożliwiają rozwijanie postaci.

Drugi segment skupia się na eksploracji kontynentu. Jako że nasz bohater jest pionierem przemierzającym niezbadane jeszcze tereny, musi on się odpowiednio przygotować, np. spakować odpowiednie zapasy żywności oraz sprzęt niezbędny do przetrwania.

W czasie eksploracji gracz musi stawić czoła potworom. Wszystkie starcia ukazane są w widoku pierwszoosobowym i mają charakter turowy. Model walki uwzględnia trzy mechaniki oznaczane jako CHA – Change, nakładający na przeciwników negatywne efekty; Chain, umożliwiający wykonywanie kombinacji ataków; Chance, przeznaczony do zadawania ciężkich obrażeń.

Kwestie techniczne

Various Daylife wykonane zostało w mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Various Daylife: 12+