Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Untold Legends: Dark Kingdom (PS3)
OkładkaUntold Legends: Dark Kingdom (PS3)

Untold Legends: Dark Kingdom PS3

Untold Legends: Dark Kingdom jest trzecią częścią popularnego cyklu, łączącego elementy cRPG z dynamiczną akcją. W grze mamy do wyboru trzy postacie bohaterów: brutalnego osiłka, maga i zwiadowcę.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Untold Legends: Dark Kingdom Premiera PS3

17listopada2006

pudełko PL

4maja2007

Gry podobne do Untold Legends: Dark Kingdom

Mass Effect

Fallout 3

Warhammer 40,000: Space Marine

Untold Legends: Dark Kingdom jest trzecią częścią popularnego cyklu, łączącego elementy cRPG z dynamiczną akcją i zapoczątkowanego w 2005 roku. Dwie poprzednie odsłony serii osiągalne były tylko dla posiadaczy kieszonkowej konsoli PlayStation Portable, natomiast niniejszy produkt zadedykowano jedynie stacjonarnej platformie PlayStation 3 i uczyniono z niego tzw. tytuł startowy.

Developerzy z Sony Online Entertainment zaoferowali nam przygodę w fantastycznym świecie, do którego wkraczamy jako jeden z trzech różnych bohaterów. Udostępniono brutalnego osiłka, potężnego duchem maga i zazwyczaj przemykającego się w cieniu zwiadowcę. Każdy z awanturników walczy z oponentami w inny sposób, więc tylko od nas zależy, czy chcemy rzucać skrzyniami w tłum, przypiekać rywali czarodziejskimi płomieniami lub bezszelestnie eliminować zaskoczone ofiary z ukrycia. Początkowo stoimy po stronie władcy i dławimy powstanie poddanych, zagrażające ponoć prawu i porządkowi. Jednakże później poznajemy iście tyrańskie oblicze króla i bierzemy udział w jego detronizowaniu.

Oczywiście droga do szczęśliwego zakończenia zabawy wiedzie po trupach hord rozmaitych przeciwników – oprócz wrogów standardowych pojawiają się również niezwykle potężni bossowie. Ponadto zaimplementowane zostały niespecjalnie skomplikowane problemy natury logicznej, a ich rozwiązywanie wymaga głównie manipulowania przedmiotami (np. zatykanie doprowadzających wodę rur, aby nie dopuścić do dokumentnego zalania pomieszczenia, w którym przebywa bohater). Całość uzupełnia dopracowana trójwymiarowa oprawa wizualna, wysoce interaktywne otoczenie i system fizyczny Havok.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Untold Legends: Dark Kingdom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.