Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Unsouled (PC)
OkładkaUnsouled (PC)

Unsouled PC

Gra akcji 2D z elementami RPG, w której wcielamy się w Upadłego Księcia przemierzającego krainy wypełnione nieumarłymi. Stylistyka Unsouled nawiązuje do gier retro poprzez zastosowanie grafiki pixel art.

Akcji | fantasy | elementy RPG | 2D | top-down | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unsouled Premiera PC

wczesny dostęp

grudzień2021

2022

Steam

2022

producent: Megusta Game wydawca: NeoWiz Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Unsouled to gra akcji ukazana w perspektywie 2D, z licznymi elementami RPG i utrzymana w stylistyce pixel art. Za jej powstanie odpowiada jeden człowiek, Koreańczyk Jinsub Jung, który założył studio Megusta Game i wcześniej publikował produkcje mobilne. Jak sam przyznaje, przy tworzeniu tytułu inspirował się głównie grą Onimusha 2.

Fabuła

W Unsouled wcielamy się w Upadłego Księcia, przemierzającego rozmaite krainy i walczącego z napotkanymi nieumarłymi, odkrywającego jednocześnie sekrety skrywane przez te obszary. Historia nie odgrywa kluczowej roli w produkcji, stanowi raczej tylko pretekst do krwawej jatki i siania zniszczenia wśród wrogów.

Mechanika

Główną atrakcją Unsouled jest dynamiczna, zręcznościowa walka. Do dyspozycji otrzymaliśmy ataki zwykłe oraz specjalne, które łączymy w combo zależne od wciśniętej kombinacji klawiszy. Ciosy przeciwników blokujemy lub je kontrujemy. To drugie wiąże się z dużym ryzykiem otrzymania obrażeń, ale w przypadku udanego manewru, sami mocno nadwyrężymy wroga. Swoje ruchy możemy również wzmocnić specjalnym dashem, wykonywanym w dowolnym kierunku. Zbierając z pokonanych przeciwników różne rodzaje dusz, jesteśmy w stanie naładować specjalne ataki obszarowe, jak np. wyładowanie, służące do niszczenia obiektów w grze. Otoczenie w środowisku gry jest bardzo interaktywne. Wielokrotnie przychodzi nam niszczyć obiekty na swojej drodze, zarówno po to, by zwyczajnie dotrzeć do kolejnego etapu, jak i do szybkiego pozbycia się oponentów na naszej drodze.

Każda z umiejętności protagonisty jest podzielona na atrybuty, pozwalające na wzmacnianie ataków lub zmianę ich formy, tak, by jak najlepiej pasowały do sytuacji na polu walki. By używać tych specjalnych form, bohater wykorzystuje wyjątkowe orby, których ilość jest uzależniona od poziomu zdolności odpowiadającej za ich zapas. Owe umiejętności pozwalają nam odpychać przeciwników, przebijać ściany, niszczyć niektóre obiekty itp. Naciskając z kolei przycisk ataku w odpowiednim momencie wykonywania poprzedniego ciosu, możemy połączyć ruchy w płynną sekwencję, co ułatwia wyprowadzanie combo.

Podczas zabawy zdobywamy dwa rodzaje dusz: jedne służą do wykonywania ataków specjalnych, inne do rozwoju postaci. Bohatera wzmacniamy w wielu kategoriach – każda z umiejętności specjalnych otrzymała własną, a jej rozwój pozwala na zwiększenie obrażeń czy innych związanych z nią parametrów. Oprócz tego da się rozwinąć poziom zdrowia, wytrzymałości czy zapasu orbów potrzebnych do wykonywania ataków obszarowych. Do zdobywania pomniejszych bonusów potrzebne są z kolei wyjątkowe orby, podzielone na pasywne (wzmacniające statystyki postaci) oraz aktywne (pozwalające na nadanie dodatkowego efektu wykonywanemu atakowi, np. wybuch).

Kwestie techniczne

Unsouled utrzymano w stylu graficznym typu pixel art, dzięki czemu gra wyróźnia się stylistycznie i posiada jednocześnie niskie wymagania sprzętowe. Całość uzupełnia elektroniczna muzyka, nadająca klimatu produkcji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Unsouled: 16+

Unsouled Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7